,

הרב פינטו נחשד במתן שוחד לקצין בכיר במשטרה, נעצר ושוחרר למעצר בית

אחד הרבנים החזקים במדינה ואשתו נעצרו ונחקרו באזהרה לאחר שעל פי החשד ניסו להשיג מידע על חקירה מתנהלת. עקב רגישות העניין, חקירתו של פינטו נוהלה על ידי ראש אגף החקירות במשטרה. פינטו חשוד גם בהלבנת הון

אחת הדמויות החזקות בישראל, הרב יאשיהו פינטו, נעצר יחד עם אשתו, זהרי, על ידי המשטרה לאחר שנחשד במתן שוחד לקצין בכיר, בניסיון להשיג מידע על חקירה משטרתית מתנהלת שיש לו בה עניין. במשטרה מדגישים כי אף קצין אינו חשוד בקבלת שוחד.

 

עקב רגישותו של הנושא, ראש אגף חקירות ניצב יואב סגלוביץ' ניהל את החקירה באופן אישי. לאחר שבני הזוג נחקרו באזהרה על מתן השוחד והלבנת הון, הם שוחררו לבתיהם בתנאים מגבילים על ידי בית משפט השלום בראשון לציון.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה פינטו מסתבך. בנובמבר 2011 נזרק חזיז על ביתו בידי אלמונים. במקום נרשם נזק קל ואיש לא נפגע. כמו כן, קצת לפני החזיז, כנופיה ישראלית-אמריקנית ניסתה לסחוט את פינטו על ידי חשיפת פרטיו אישיים והאשמתו בגרימת מוות של איש עסקים שהתאבד.

 

פינטו הקים את מוסדות שובה ישראל, הכוללים ישיבות ובתי תמחוי בישראל, וכן במנהטן, לוס אנג'לס, מיאמי ופראג. הוא נחשב לאחד האנשים המשפיעים במדינה, ובשנת 2008 נבחר על ידי פורבס לצעיר המשפיע בישראל. בין היתר פוקדים את ביתו שבאשדוד ידוענים רבים, בהם הטייקון אילן בן-דב, בנימין בן-אליעזר, פוליטיקאים.