בעקבות תיעוד חדשות עשר: "מובילאיי" תיקנה רכביה האוטונומים

צילום המעבר ברמזור אדום מלא עורר עניין רב ברחבי העולם. החברה דיווחה על התקלה למשרד התחבורה והסבירה כי ציוד הצילום של החדשות גרם לתקלה. "נמשיך בניסויים בישראל"

תיעוד המכונית האוטונומית של חברת "מובילאיי" הישראלית שעוברת ברמזור אדום מלא, ששודר בשבוע שעבר שעבר בחדשות עשר, עורר עניין רב ברחבי העולם. התיעוד הנדיר שנתפס בעדשת המצלמה הביא את החברה לשנות את החומרה ברכביה ולדווח על האירוע למשרד התחבורה.
 

פרופסור אמנון שעשוע, מנכ"ל חברת מובילאיי הסביר כי ציוד הצילום של צוות החדשות הוא שגרם להפרעה בתשדורת מהרמזור וטען כי מדובר בתקלה ייחודית שתוקנה והובילה, כאמור, לביצוע שינויים בחומרה. זאת על מנת למנוע מהפרעות אלקטרו מגנטיות לגרום לתקלות בעתיד.


"כל תאונה, ובמיוחד תאונה עם הרוגים שמעורבים בה מחשבים מיד מושכת תשומת לב וזה טבעי", אמר שעשוע. "לכן צריך לעשות את הפיתוח בצורה כזאת שנוכל לתת הבטחות. הבטחה שלא יהיו תאונות אי אפשר לתת, אבל אפשר לתת הבטחה שלעולם לא נגרום לתאונה".


>> עוד כתבות בחדשות 10:
תקיפה אמריקנית בסוריה: מטוסי קרב הפציצו 2 עמדות הצבא הסורי
בין יוני נתניהו לאריק איינשטיין: פולחן הקברים החילוני-ציוני

לאחר הביקורת - שונתה ההחלטה: הקבינט יהיה זה שיכריז על מלחמה

 

רכב של מובילאיי עובר באור אדום
 

רכב של מובילאיי עובר באור אדום (חדשות עשר)

 


כאמור, התקלה וניתוח ממצאי האירוע דווחו למשרד התחבורה. משרד התחבורה אישר לחברה להמשיך בניסוי כל עוד יש נהג ליד ההגה שמסוגל לבצע את הבלימה.


ממובילאיי נמסר בתגובה: "החברה פועלת בהתאם לכל הכללים ובתיאום משרד התחבורה. תחקיר הנסיעה נותח יחד עם המשרד כדי ללמוד את הלקחים ולהכשיר את הנסיעה ברכב האוטונומי תוך שמירה על בטיחות כערך עליון. החברה גאה להוביל בפיתוח הרכב האוטונומי ותמשיך לבצע ניסויים בכבישי ישראל בדרך להפחתה משמעותית בתאונות הדרכים".