דיווח בסוריה: מטוסי קרב אמריקניים הפציצו בסיסים של הצבא

על פי סוכנות הידיעות הממלכתית, הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארה"ב תקפה במזרח המדינה, ליד מתקן האנרגיה הצבאי T2. מקור צבאי סורי: "נגרמו נזקים במהלך התקיפה"

מטוסי קרב של הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית תקפו במהלך הלילה (חמישי) מספר בסיסים צבאיים בפרברים הדרומיים של דיר א-זור שבמזרח המדינה - כך דווח בכלי תקשורת המזוהים עם המשטר בסוריה. על פי הדיווח שהעביר כלי תקשורת צבאי השייך לחיזבאללה, העמדות שהותקפו נמצאו ליד מתקן האנרגיה הצבאי T2 הממוקם בסמוך לגבול עיראק כ-100 ק"מ מערבית לנהר הפרת - אזור בו הקואליציה מגבה את הלחימה הקרקעית שמתנהלת נגד דאע"ש.

מקור צבאי מסר לסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" כי "מספר בסיסים צבאיים הופצצו בניהם אל-בוכמאל וחמימיה בהתקפה שערכה הקואליציה האמריקאית. המקור ציין כי במהלך ההתקפה נגרמו נזקים אך לא פירט מעבר לכך".

>> עוד כתבות בחדשות 10:

בין יוני נתניהו לאריק איינשטיין: פולחן הקברים החילוני-ציוני
לאחר הביקורת - שונתה ההחלטה: הקבינט יהיה זה שיכריז על מלחמה
בדרך להודנה? עליית מדרגה במאמצים להשגת הפסקת אש מול חמאס
 

מטוס צרפתי נוחת בקפריסין לאחר התקיפה בסוריה
 

מטוס צרפתי נוחת בקפריסין לאחר תקיפה בסוריה (רויטרס)

 

ביום שני האחרון דיווחה רשת סקיי ניוז כי פיצוצים עזים נשמעו דרומית לבירה דמשק שבסוריה. זאת, על פי פעילי אופוזיציה סורית. זהו המקרה השני בתוך ארבעה ימים שבו דווח על פיצוץ במתקן צבאי, שמקורו אינו ידוע. על פי הדיווח, תושבי האזור טענו שמעו קולות הנפץ. מקור הפיצוץ הוא ככל הנראה מתקן של לוחמה אלקטרונית ובית ספר לביטחון המדינה, שבהם נוכחות למליציות האיראניות.

בתוך כך, במהלך הלילה התרחש פיגוע התאבדות בבגדאד בירת עיראק. כוחות הביטחון המקומיים דיווחו כי ארבעה בני אדם איבדו את חייהם בפיצוץ ו-15 אנשים נפצעו. 

כזכור, הטלוויזיה הסורית הרשמית דיווחה ביום שישי על חמישה פיצוצים שנשמעו בסמוך לשדה התעופה בחמה. כוחות כיבוי רבים הגיעו למקום שבו נמצא מחסן דלק ותחמושת. עיתונאי המקורב למשטר הסורי הבהיר בטוויטר כי הפיצוץ בחמה התרחש במחסן תחמושת בשל תקלה טכנית הנובעת ממעלות החום הגבוהות. בנוסף הוא טען כי לא בוצעה כל תקיפה. רשת "סקיי" בערבית דיווחה כי מקורותיה מסרו לה שהפיצוצים הם תוצאה של הפצצה ישראלית על מחסן טילי קרקע אוויר השייך למיליציות איראניות.

בתחילת החודש התבצעה בסוריה תקיפה של חיל האוויר הישראלי בסוריה שבה נהרגו בין היתר 11 איראנים. התקיפה הגיעה בתגובה לירי של 20 רקטות מסוג גראד ופאג'ר ממרחק של 40-30 קילומטרים מפאתי דמשק, לכיוון ישראל. 16 מהם נפלו בסוריה ועוד ארבע יורטו על ידי כיפת ברזל. במהלך התקיפה הופצצו למעלה מ-50 יעדים של איראן ושל כוח קודס בסוריה, הכוללים בין השאר אתרי מודיעין איראניים, מתחם צבאי של כוח קודס בכיסוואה ואתר לוגיסטי איראני הסמוך לדמשק. 

עד לשנה שעבר מזרח סוריה נשלטה בעיקר על-ידי דאע"ש. אולם בעקבות לחימת הצבא הסורי בגיבוי רוסיה, איראן וחיזבאללה ומנגד כוחות כורדיים ומיליציות ערביות בגיבוי אמריקני שלחמו באזור - דאע"ש איבד אחיזתו.