נשיא פרגוואי הורסיו קרטס, חדשות עשר

"אדריכל הסחר הבלתי חוקי בטבק": לנשיא פרגוואי קשר לחיזבאללה?

דוח מפורט תיאר את קשריו של קארטס לארגוני פשע במדינתו. בין היתר, נטען כי פעילותו מממנת גם את ארגון הטרור הלבנוני: "בלתי אפשרי לחשוב שאינו מודע לכך"

בצל חנוכת שגרירות פרגוואי בירושלים: חברת הייעוץ האמריקנית א-סימטריה פרסמה בשבוע שעבר את הדוח המפורט ביותר מאז שנת 2005 אודות הפעילות הבלתי חוקית באזור משולש הגבולות פרגוואי-ברזיל-ארגנטינה. בין היתר, נחשפו קשריו של נשיא פרגוואי היוצא, הוראסיו קארטס, מעשירי המדינה שבבעלותו חברת טבק גדולה, לסחר בלתי חוקי בטבק.

ונסה נוימן, בעלי חברת הייעוץ שערכה את התחקיר, שכולל גם ראיות אודות ההאשמות, כינתה את קרטס "אחד מראשי הארגון", ובדוח עצמו נכתב כי הוא "אדריכל הסחר הבלתי חוקי בטבק". בין היתר, מממן הסחר ארגוני טרור.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בדרך להודנה? עליית מדרגה במאמצים להשגת הפסקת אש מול חמאס

טראמפ: נדע בשבוע הבא אם תהיה פסגה עם קים

דיווח: איראן מפעילה במדבר מתקן סודי לפיתוח טילים

 ראש הממשלה נתניהו ונשיא פרגוואי קארטס בטקס חנוכת השגרירות בירושלים
 

ראש הממשלה נתניהו ונשיא פרגוואי קארטס בטקס חנוכת השגרירות בירושלים (חדשות עשר)

 

בעשורים האחרונים הפך אזור משולש הגבולות ל"מיני-מדינה", עם כלכלה שנסמכת על הסחר הבלתי חוקי, ומוערכת ב-43 מיליארד דולר בשנה. כסף זה מתגלגל בין השאר לארגוני הטרור דאע"ש, חמאס וחיזבאללה.

"חיזבאללה, לדוגמה, באמריקה הלטינית מתנהל כמעין 'יו-פי-אס' או 'די-אייץ'-אל'", אמרה נוימן בריאיון לחדשות עשר, "אחת הסיבות לכך היא שבזמן שהם לוקחים את הסיגריות, הם גם לוקחים סמים נרקוטיים ומעבירים אותם דרך ברזיל לשאר העולם".

 ונסה נוימן, חברת הייעוץ האמריקנית א-סימטריה

ונסה נוימן, בעלת חברת הייעוץ האמריקנית א-סימטריה (חדשות עשר)

 

בין היתר, נכתב בדוח כי האזור הפך ל"מרכז אזורי של פשיעה, שבו פוליטיקאים מושחתים עובדים עם קרטלי סמים מבוליביה, קולומביה, מקסיקו וברזיל". כמו כן, ישנו קשר מסחרי עם ארגוני פשיעה מאורגנת מסין וקהילה לבנונית גדולה, שמקצתה תומכת בחיזבאללה.

"הוראסיו קארטס בטוח מודע למעורבות חיזבאללה בסחר מוצרי הטבק באזור משולש הגבולות, סחר שבו מעורבת החברה שלו", טענה נוימן, "כולם מודעים לכך. יהיה בלתי אפשרי לחשוב שהוראסיו קארטס אינו מודע לכך".