עלי נימר, שחשוד כי גרם ברשלנות למות בן דודו מוסטפא, חדשות עשר

"המשטרה הלבישה עליי תיק": מי אחראי למותו של מוסטפא?

עלי נימר ריצה מאסר של שנה וחצי לאחר שהודה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, שגרמה למות קרוב משפחתו. כעת, הוא מטיל על המשטרה את האחריות: "הוא היה בחיים כשיצאתי מהרכב"

עלי נימר, שריצה עונש מאסר של שנה וחצי לאחר שנאשם בכך שגרם ברשלנות למוות בן דודו, מוסטפא נימר, לפני כשנתיים במחנה הפליטים שועפאט, מאשים בריאיון בלעדי את השוטרים שנכחו באירוע, כי הרגו את מוסטפא - לאחר שהוסר החשש מפיגוע.

"זה קשה מאוד, אני לא יודע איך בכלל האשימו אותי בזה", אמר נימר, "הם הבינו שהם פעלו בחוסר אחריות אז רצו להדביק לי את האשמה במות מוסטפא".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח: איראן מפעילה במדבר מתקן סודי לפיתוח טילים

האוניברסיטאות הסכימו לקוד האתי: יאומץ תוך שנה

שני פלסטינים נעצרו בחשד שביצעו פיגוע הירי בצומת הפרסה

 עלי נימר, שחשוד כי גרם ברשלנות למות בן דודו מוסטפא
 

עלי נימר, שחשוד כי גרם ברשלנות למות בן דודו מוסטפא (חדשות עשר)

 

"אני ומוסטפא קנינו אוכל ועברנו פה", שחזר נימר את האירוע, "פתאום הם צצו, כיוונו לעברי פצצות תאורה וירו". "מוסטפא קיבל כדור לראש אחרי שעצרנו", הוסיף, "אני אמרתי לו שינסה לזוז, הוא נאנח מכאבים כי הוא נפצע בצד. הוא היה פצוע, אבל לא בראש. אם הוא היה ירוי בראש - הוא לא יכול היה לדבר"

"עשיתי תנועות כדי לוודא שאני בחיים", סיפר נימר, "אחר כך הם באו, פתחו את הדלת, ביקשו ממני לרדת וגררו אותי מהרכב. לאחר מכן מוסטפא נורה בראש".

במסגרת הסדר טיעון הודה נימר במעשה, אולם בריאיון, טען נימר כי "לא היה לי כוח ופחדתי להסתבך עוד, פשוט רציתי לגמור עם זה". "התחילו להגיד שתפסו אותי מחזיק סמים", הוסיף נימר, "אמרתי להם, הנה, אני מוכן שתיקחו טביעות אצבע. זכותי להתגונן". לדבריו, "מוסטפא היה בחיים כשיצאתי מהרכב".

 מוסטפא נימר
 

מוסטפא נימר (חדשות עשר)

 

מטעם המחלקה לחקירות שוטרים נמסר: "אין חשד סביר לביצוע עבירות פליליות מצד השוטרים המעורבים ונקבע כי פעולתם, אשר נבעה לכאורה מתחושה של סכנת חיים, אינה חורגת ממתחם הסבירות. אין כל עדות לכך שבוצע ירי כלשהו לאחר שהרכב נעצר".

כזכור, בחדשות עשר נחשף כי בעת האירוע, בחודש ספטמבר לפני כשנה וחצי, שוטרים במחנה הפליטים שועפאט סימנו לעלי, שנהג ברכב, לעצור לבדיקה. לטענתו, הוא נבהל ולא עצר. כוחות הביטחון, שחשדו כי מדובר בניסיון לפיגוע דריסה, פתחו בירי לעבר הרכב. לאחר שהבינו במשטרה כי לא מדובר בניסיון פיגוע, נעצר נימר בטענה כי נהג תחת השפעת אלכוהול וסמים, וגרם למות מוסטפא בן דודו. הוא הודה במעשה במסגרת הסדר טיעון, ונגזרו עליו 17 חודשי מאסר, בגין גרימת מוות ברשלנות.