שני פלסטינים נעצרו בחשד שביצעו פיגוע הירי בצומת הפרסה

הותר לפרסום: השב"כ הודיע כי תושבי רמאללה נעצרו במהלך פעילות מבצעית. השניים חשודים שירו אתמול לעבר רכב באזור טלמון. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק נגרם לרכב

הותר לפרסום: שני תושבי רמאללה נעצרו הלילה (רביעי) בחשד כי ביצעו אתמול פיגוע ירי באזור טלמון. מהשב"כ נמסר כי השניים נעצרו במהלך פעילות מודיענית ומבצעית של השירות, בשיתוף צה"ל והמשטרה. במהלך חקירתם הראשונית הודו השניים במעורבות במעשה ובהמשך הועברו לחקירת שב"כ. 

אתמול נפתחה אש לכיוון רכב ישראלי באזור הכפר נעימה שבסמוך לדולב ממערב לרמאללה. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק נגרם לכלי הרכב. כוחות הביטחון החלו בסריקות אחר היורים שלפי דיווחים נסעו ברכב פלסטיני. במהלך היום, כפי שצוין, הם נעצרו.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

אמסלם מציע: הפרקליטות לא תערער על פסקי הדין בעבירות שוחד

מדוע ראש ממשלת צרפת ביטל את ביקורו בישראל?

מטוס פרטי נחצה לשניים - לאחר שהתרסק בעקבות נחיתת חירום

בתוך כך, כעשרה מחבלים פלסטינים חצו אתמול את גדר המערכת במרכז רצועת עזה, ואף הציתו עמדה צבאית. בתגובה, טנק של צה"ל תקף עמדת תצפית של חמאס ממזרח לאל-בורייג׳. העמדה הצה"לית הייתה ריקה מאדם. המחבלים הצליחו לחדור לעומק של כ-30 מטרים לתוך שטח ישראל, בטרם שבו על עקבותיהם. לפי דיווחים פלסטינים, העמדה הצבאית שהוצתה שימשה צלפים של צה"ל. ברשת החברתית הופץ תיעוד של הצעירים חוצים לכאורה את גדר המערכת.

 מפגינים ברצועת עזה
 

מפגינים ברצועת עזה (ארכיון) (רויטרס)

 

בלילה של אותו יום, חדר רחפן פלסטיני משטח רצועת עזה לשטחה של המועצה האזורית שער הנגב. הרחפן נפל בשטח ישראל ונבדק בידי כוחות צה"ל. "האיום הבא של חמאס כבר נמצא כאן", אמר ח"כ חיים ילין בהתייחסו לאירוע, "אנחנו חייבים להכין את התשתית לפני האיום הממשי כדי לנטרל אותו. פניתי לוועדת החוץ והביטחון ודרשתי לקיים דיון דחוף בנושא הרחפנים מעזה ביחד עם הגורמים המוסמכים כדי לנסות ולהקדים תרופה למכה".

כזכור, לפני פחות משבוע שישה בתי מגורים בשדרות נפגעו מירי מקלעים. כמו כן, נפגע רכבו של קצין בצה"ל ושל תושבת אחד מיישובי שדות נגב. אחד מהבתים שנפגעו שייך לראש העיר לשעבר, אלי מויאל. לא היו נפגעים באירוע. צה"ל הודיע כי בוצע ירי מקלע כבד משטח רצועת עזה לעבר העיר. בתגובה צה"ל תקף באותו היום באמצעות טנק שתי עמדות תצפית של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לירי שבוצע לעבר חיילים בגבול הרצועה. לא היו נפגעים בקרב החיילים. קודם לכן הותקפה עמדת תצפית חמאס ריקה וזאת בעקבות ירי לעבר חיילים.

כמו כן, לפני שבוע בדיוק צה"ל מסר כי סיכל במהלך ההפגנות ההמוניות שנערכו לרגל "יום הנכבה" פיגוע ברפיח שבדרום הרצועה. "חולייה של שלושה מחבלים באה בחסות נשים וילדים והניחה מטענים על הגדר", נמסר. "צלפים מיחידה מיוחדת ירו והרגו אותם בזירת המטענים. נשים הגיעו עם ילדים קטנים לקו הראשון ודחקו אותם לרוץ קדימה". עוד טען כי זיהה מטעני צינור על הגדר וכי 150 עפיפונים הופלו אתמול.