מדוע ראש ממשלת צרפת ביטל את ביקורו בישראל?

אדואר פיליפ היה אמור להגיע לארץ, ימים ספורים לפני ביקורו של נתניהו בפריז. הסיבה הרשמית לביטול: "עניינים פנימיים". פקיד ישראלי בכיר: "בודקים אם יש סיבה אחרת"

פרסום ראשון: ראש הממשלה של צרפת אדואר פיליפ, שהיה אמור להגיע לישראל ב-1 ביוני כדי לפתוח את אירועי שנת התרבות ישראל-צרפת, ביטל את ביקורו.

פקיד ישראלי בכיר ציין כי צרפת מסרה לישראל שהסיבה לביטול היא "עניינים פנימיים בצרפת". עם זאת, הוא הדגיש כי הביטול תמוה ביותר, מפני שכמה ימים לאחר הביקור שתוכנן אמור לבקר ראש הממשלה נתניהו בפריז לאירוע מקביל של פתיחת שנת התרבות המשותפת לשתי המדינות.

הפקיד הבכיר הוסיף כי ישראל מנסה להבין אם יש סיבה אחרת שעומדת מאחורי ההחלטה הצרפתית. ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "אכן הצרפתים הודיעו על ביטול ביקור ראש ממשלת צרפת מסיבות פנים צרפתיות". שגרירות צרפת בישראל אישרה כי ראש הממשלה דחה את הביקור בארץ בגלל "הלו"ז הפוליטי בצרפת ועבודת הממשלה". כשנשאל דובר השגרירות אם ישנו קשר להפגנות ברצועת עזה ולהעברת השגרירות האמריקנית לירושלים, הוא ענה בשלילה

עוד כתבות בחדשות עשר:

דיונים שנדחים ללא צורך והתנהגות לא ראויה: התלונות על השופטים

הצלפה, איומים ומכות קשות: טענות המפגינים נגד השוטרים בחיפה

יועץ אבו מאזן נגד פרידמן: מתנחל טרוריסט שרוצה למחוק את הפלס'

 נשיא צרפת עמנואל מקרון
 

יצא נגד הרג המפגינים. עמנואל מקרון (רויטרס)

 

צרפת יצאה בעבר נגד העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים. כמו כן, בעקבות הרג 62 המפגינים בעזה אמר הנשיא עמנואל מקרון: "צרפת מגנה את המעשה הנתעב הזה. במקביל, צרפת קוראת להפגין בדרכי שלום ומגנה את הצהרות חמאס ואת כל התנועות שמסכנות את ביטחון ישראל. יש לכבד את חיי האדם ואת ביטחון ישראל"