השוטר החשוד בתקיפה בחיפה פרסם פוסטים גזעניים: "כולם מחבלים"

בפוסטים ששיתף בפייסבוק ל', הנחקר באזהרה במח"ש על שבירת רגלו של ג'עפר פרח, הוא קורא בין השאר להחרים עסקים של ערביי ישראל: "מנצלים את הכסף שלכם לאלימות ולטרור"

ל', השוטר שנחקר באזהרה במח"ש על שבירת רגלו של ג'עפר פרח בהפגנה בחיפה, העלה בחשבון הפייסבוק שלו בשנת 2015 מספר פוסטים גזעניים, הקוראים בין השאר להחרים עסקים של ערביי ישראל. 

באחד מהפוסטים שיתף פרסום של אתר "רוטר.נט", בו צורפו שתי תמונות של בתי עסק סגורים, ונכתב כי "העסקים בעכו העתיקה סגורים בשל השביתה הכללית של ערביי ישראל בהזדהות עם הפלסטינים, אז פעם הבאה שתרצו לנגב חומוס בעכו, נקווה שתזכרו בתמונות". ל' כתב בתגובה לפוסט ששיתף: "לכל יפי הנפש שמפרנסים את השוק של עכו - הנה לכם הכאפה לפנים, כולם מחבלים שמנצלים את הכסף שלכם לאלימות, פשיעה וטרור וצוחקים עליכם מאחורי הגב".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

נכחו בפתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים - ופוטרו מתפקידם

יום אחרי קבלת גזר הדין: תלמידות נוספות התלוננו נגד שאול שמאי

מנהיג חדש? שיירה של ברווזים צעדה אחרי תנין בפלורידה. צפו

 פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח
 

פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח( פייסבוק)

 

בתאריך אחר, שיתף ל' כרזה הקוראת לצלם בתי עסק סגורים בעקבות השביתה של ערביי ישראל, על מנת לדווח עליהם לרשויות המקומיות. "ערביי ישראל יוצאים מחר לשביתה כללית מתוך הבעת תמיכה בטרור. בעקבות כך החלטנו לצאת בקמפיין (שיימינג) נגד, הקורא לכל מי שרואה חנות של ערבי ישראלי סגורה, לדווח במידי. המטרה - להרכיב רשימה של בתי עסק התומכים בטרור", נכתב בכרזה. עוד הוסיפו כי "מקווים שהפעולה הזו תגרום לחלק מערביי ישראל להבין כי פרנסתם תפגע גם לאחר יום השביתה עליו הכריזו". 

 פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח
 

פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח( פייסבוק)

 

בפוסט נוסף ששיתף, מצורפת תמונה מקבר יוסף מהמאה ה-19, ונכתב כי "מסביב הכל חול, אין כלום. אז איפה למען השם אותם פלסטינים ימח שמם שטוענים שהיו שם משחר ההיסטוריה? עם שכל כולו המצאה ולא יותר מזה".

אתמול פורסם כי במחלקה לחקירות שוטרים יערכו עימות בין ג'עפר פרח לשוטר. כמו כן, יחקרו את הצוותים הרפואיים בבתי החולים רמב"ם ובני ציון, כמו גם הצוות הרפואי בבית המעצר קישון בו שהה פרח, כדי להשיג עדות שוברת שוויון שתענה על השאלה האם הותקף פעיל זכויות האדם במעצר או שמא נפצע במהלך ההפגנה שנערכה בחיפה ביום שישי.

פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח
 

פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח(פייסבוק )

 

בתוך כך, תיעוד מצלמות האבטחה שהגיע אתמול לידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים מחזק לטענת גורמים במשטרת חיפה את עמדתם כי פעיל זכויות האדם ג'עפר פרח נפצע ברגלו עוד לפני שנעצר בעת שהשתתף על פי החשד בהפרות הסדר בהפגנה. בתיעוד נראה פרח מחלץ בכוח מפגין מידי שוטר ולאחר מכאן נהדף לאחור ומתעמת עם מפקד תחנת חיפה נצ״מ אמיר גולדשטיין. כעבור שתי דקות, בסרטון אחר, נראה פרח אזוק ועצור, אך צועד בריא על שתי רגליו.

במקביל לחקירת מח"ש, המשיכו במשטרה לאסוף עדויות וצילומים כדי לגבש ראיות מוצקות לכתב אישום נגד פרח. "אין לי רושם שהמשטרה חוקרת את הנושא – להיפך, אני חושב שהמשטרה מתאמת עדויות", אמר פרח.

 פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח
 

פוסט בפייסבוק של השוטר החשוד בשבירת רגלו של המפגין ג'עפר פרח( פייסבוק)

 

מספר שוטרים שהוזמנו למסור עדות במח"ש גיבו את השוטר שפרח טוען שבעט בברכו ופצע אותו. השוטר עצמו נחקר היום באזהרה והכחיש בתוקף את טענותיו של פרח ועוד לפני ששוחרר בתנאים מגבילים אמר לחוקרים כי מה שטוען פרח "לא היה ולא נברא". "הייתי צמוד אליו כמה דקות והיו שוטרים נוספים, כולם ראו שלא קרה כלום אני מאמין שהוא נפצע קודם בהפגנה שהייתה אלימה. זו עלילה, זה ניסיון לתפור תיק מדבר שלא קרה מעולם", אמר השוטר.

מנגד, העדויות הללו שנאספות מהמפגינים מאז אמש ומועברות למח"ש בנוסף לסרטונים ע"י ארגון עדאלא ומחזקות את גרסתו של פרח הן כבר בעיה נוספת מבחינת קו ההגנה של המשטרה . פרח קיבל אתמול חיזוק מהפרלמנט האירופי, שם דרשו מישראל לחקור את תלונתו חתם על הסכם סודיות רפואית כדי שחוקרי מח"ש יוכלו לבדוק גם טענותיו כנגד הטיפול הרפואי שקיבל, טענה נוספת שמוכחשת בתוקף ע״י בתי החולים והמשטרה.