שגריר אנגולה שפוטר, סוכנות הידיעות באנגולה

נכחו בפתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים - ופוטרו מתפקידם

שני דיפלומטים מאנגולה, בהם בכיר בשגרירות שבת"א, נאלצו לעזוב את משרתם. על פי העמדה הרשמית, השניים לא צייתו להחלטות ולנהלים פנימיים וכך "פגעו בשמה הטוב של המדינה"

שני דיפלומטים מאנגולה פוטרו מתפקידם כיוון שנכחו בפתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים - כך דווח בכלי תקשורת מקומיים. העמדה הרשמית של המדינה בנוגע לפיטורים הייתה כי השניים לא צייתו לנהלים הקשורים לעמדותיה הפנימיות של אנגולה, דבר ש"פגע בשמה הטוב של המדינה".

שני המפוטרים הם ג'ואקים דו אספירטו סאנו, האחראי במשרד החוץ האנגולי על אזור המזרח התיכון ואפריקה, ובכיר בשגרירות אנגולה בתל אביב, ג'ואוו דיאגו פורטונאטו. בתוך כך, נשיא פנמה, חואן קארלוס ורלה, הודיע שארצו לא תעביר את השגרירות לירושלים, זאת לאחר שחזר מביקור בישראל של שלושה ימים.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חצו את הגדר, הציתו את העמדה והניפו דגל: תיעוד החדירה מעזה

אפקט METOO? קבוצה מובילה ב-NBA מבטלת את קבוצת המעודדות

ההיריון הנדיר: מור בהיריון עם תאומות - אחת שלה ואחת של זוגתה

 שגריר אנגולה שפוטר
 

שגריר אנגולה שפוטר(סוכנות הידיעות באנגולה )

 

כזכור, השגרירות האמריקנית הועברה לירושלים לפני כשבועיים ומיד לאחר מכן החל גל מחאות נגד מדיניות ישראל ככלל וצה"ל בפרט ברצועת עזה. למרות זאת, שגרירות זאת לא הייתה היחידה שעברה לעיר הבירה, לפניה עברה שגרירות גואטמלה ולפני יומיים (שני) נפתחה שגרירות פרגוואי החדשה

בתוך כך, המועצה לזכויות אדם של האו"ם החליטה ביום שישי האחרון להקים ועדת חקירה בינלאומית בנושא מצב זכויות האדם בגדה המערבית, במזרח ירושלים ובמיוחד ברצועת עזה סביב הרג הפלסטינים בסדרת ההפגנות שהחלו ב-30 במארס. 29 מדינות הצביעו בעד ההחלטה, 2 מדינות (ארה"ב ואוסטרליה) הצביעו נגד ו-14 מדינות נמנעו בהצבעה.