יום אחרי קבלת גזר הדין: תלמידות נוספות התלוננו נגד שאול שמאי

קבוצת הורים קיבלה מכתב ממנהלת בית הספר שבו לימד "המורה הפדופיל", ובו היא סיפרה כי כמה ילדות נוספות טענו שהוא נגע בהם "נגיעות שאינן מותאמות". המשטרה תפתח בחקירה

לאחר שנגזרו שלשום (שני) על המורה שאול שמאי, שהורשע בעבירות מין בתלמידותיו, שבע שנות מאסר, קיבלו ההורים מבית הספר בצפון תל אביב שבו לימד מכתב ששלחה מנהלת בית הספר, ובו נכתב כי עלו תלונות נוספות של תלמידות נגדו, מכיתה אחרת. מהמשטרה נמסר כי הם מתכוונים לחקור את הטענות החדשות.

"להורי כיתה ד' שלום רב, הבוקר התקיימה שיחה בכיתה סביב גזר דינו של שאול שמאי שפורסם אתמול. במהלך השיחה עלה מפי מספר תלמידים בכיתה כי שאול נגע בהם נגיעות שאינן מותאמות בעת היותו מחנך מחליף בכיתה. ההורים שילדיהם דיווחו על כך עודכנו בשיחה טלפונית", נכתב.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מנהיג חדש? שיירה של ברווזים צעדה אחרי תנין בפלורידה. צפו

תיעוד: חשבו שגנבו מרכב שקית עם כסף - וגילו שם בורקסים

פיליפ רות, מגדולי הסופרים של ימינו, הלך לעולמו בגיל 85

לבסוף ציינו במכתב: "אנו שותפים לדאגה הרבה שדברים אלה מעוררים ומזמינים אתכם לשיח משותף עם צוות בית הספר וצוות השירות הפסיכולוגי". בד בבד, הוגשו למשטרה 11 תלונות חדשות. מנהלת המוסד הגישה את התלונות במרוכז. 

 שאול שמאי
 

שאול שמאי(חדשות עשר )

 

בתוך כך, הורי התלמידים קוראים שוב לסלק את המנהלת, זאת לאחר שבחקירתה הודתה כי תפסה את שאול נצמד לילדות והסתפקה בלהעיר לו בלבד. ההורים החלו בגיוס כספים על מנת להגיש בג"ץ נגד משרד החינוך בדרישה לפטר את המנהלת שידעה על התנהלות שמאי. בעדותה בחקירה שהגיעה לידי חדשות עשר, סיפרה מנהלת בית הספר: "הייתה פעם אחת, שאול ישב בחצר הקדמית והבנות ישבו לידו, צמוד אליו, אני פניתי לשאול וקראתי לו אליי... ואמרתי לו שאול, זה לא מקובל עליי ההתנהלות הזאת, זה יכול להתפרש לא טוב, אתה בהפסקה בחדר המורים ולא יושב צמוד עם הבנות".

בעימות שנערך בין השניים, שגם הוא הגיע לידי חדשות עשר, נשאלה המנהלת על טענתו של שמאי כי הרשתה לו לחבק ילדות: "האם זכור לך שאמרת לשאול בשנה שעברה שהוא יכול לחבק ילדים/ילדות?", שאל החוקר, והמנהלת ענתה: "לא אמרתי דבר כזה וגם לא הייתה לי סיבה לומר דבר כזה". החוקר ממשיך ומקשה: "אז שאול יושב ומשקר?". "כן", ענתה המנהלת. כששאול נשאל על תשובתה הוא ענה: "יכול להיות שהיא לא זוכרת שהיא אמרה לי".

כאמור, בית המשפט המחוזי תל אביב גזר שלשום על שמאי שבע שנות מאסר ו-18 חודשי מאסר על תנאי על שאול שמאי, המורה הפדופיל שהורשע בעבירות מין בתלמידותיו. עוד גזר השופט צבי גורפינקל כי שמאי יפצה כל מתלוננת ב-25 אלף שקלים.

 שאול שמאי, המורה שהורשע בהטרדה מינית בתלמידותיו
 

שאול שמאי, המורה שהורשע בהטרדה מינית בתלמידותיו(חדשות עשר)

 

"אין להכביר במילים על חומרת המעשים שנעשו על ידי הנאשם. הנאשם ניצל את מעמדו כמורה וכמחנך, ואת יחסי האמון שיצר עם תלמידותיו ועם הוריהן כדי לבצע את המעשים המיניים לסיפוק תאוותיו. הוא ניצל את פער הכוחות והגילים, את מעמדו אל מול חולשתם של הקטינות. מדובר בסדרת אירועים שבוצעו באופן שיטתי, תוך שהנאשם יוצר תנאים לביצוע המעשים ותוך הסתרת הרשעתו הקודמת בעבירת מין ממנהלת בית הספר", אמר גורפינקל.

השופט אף התייחס לעברו של שמאי שהועסק במערכת החינוך למרות שהורשע בעבירת מין. "יש להתייחס בחומרה לעובדה... שהנאשם הוסיף לשמש כמורה בבית ספר למרות שהורשע בעבירת המין שיוחסה לו בכתב האישום שהוגש בבית המשפט בראשון לציון. באשר לעבירה של איסור עיסוק במוסד לאחר הרשעה בעבירת מין, עיקר האחריות מוטלת על המוסד החינוכי לאסור את עבודתו של מורשע בעבירת מין במסגרת המוסד. עם זאת, אין בכך כדי להסיר אחריות מהנאשם להפסיק את עבודתו מייד לאחר שהורשע. קיים כאן כשל באי דיווח על ההרשעה, שכתוצאה מכך המשיך הנאשם להיות מועסק בבית הספר, ויש למצוא את הדרך לדווח מייד למשרד החינוך ולמוסדות החינוך השונים על כל הרשעה של מי שנדון בעבירת מין".

.