חצו את הגדר, הציתו את העמדה והניפו דגל: תיעוד החדירה מעזה

רשת "אל ג'זירה" שידרה הערב סרטון שמתעד כיצד קבוצת צעירים פלסטינים חצתה את גדר המערכת ואף הציתה עמדה צבאית. בעקבות האירוע, צה"ל תקף עמדת תצפית

החדירה - והמבוכה: רשת "אל גז'ירה" שידרה אמש (שלישי) סרטון שמתעד כיצד קבוצת צעירים פלסטינים חוצה את גדר המערכת, מציתה עמדה צבאית ואף מניפה את דגל הרשות הפלסטינית. הפלסטינים הצליחו לחדור לעומק של כ-30 מטרים לתוך שטח ישראל, בטרם שבו על עקבותיהם.

האירוע המביך התרחש אתמול בבוקר. העמדה הצה"לית הייתה ריקה מאדם. בתגובה, טנק של צה"ל תקף עמדת תצפית של חמאס ממזרח לאל-בורייג׳.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשיפת פעולת ה-F-35 נועדה להבהיר: ישראל פועלת בסוריה בחופשיות

תוך חודש: תיסגר המרפאה היחידה שמעניקה סיוע נפשי למבקשי המקלט

דיל המאה של טראמפ מוכן - אבל בבית הלבן מתלבטים מתי להציגו

 שריפת עמדת צה"ל
 

שריפת עמדת צה"ל (טוויטר)

 

בד בבד, אמש חדר רחפן פלסטיני משטח רצועת עזה לישראל, לשטחה של המועצה האזורית שער הנגב. הרחפן נפל בשטח ישראל ונבדק בידי כוחות צה"ל. "האיום הבא של חמאס כבר נמצא כאן", אמר ח"כ חיים ילין בהתייחסו לאירוע, "אנחנו חייבים להכין את התשתית לפני האיום הממשי כדי לנטרל אותו. פניתי לוועדת החוץ והביטחון ודרשתי לקיים דיון דחוף בנושא הרחפנים מעזה ביחד עם הגורמים המוסמכים כדי לנסות ולהקדים תרופה למכה".

כזכור, לפני פחות משבוע שישה בתי מגורים בשדרות נפגעו מירי מקלעים. כמו כן נפגע רכבו של קצין בצה"ל ושל תושבת אחד מיישובי שדות נגב. אחד מהבתים שנפגעו שייך לראש העיר לשעבר, אלי מויאל. לא היו נפגעים באירוע. צה"ל הודיע כי בוצע ירי מקלע כבד משטח רצועת עזה לעבר העיר. בתגובה צה"ל תקף באותו היום באמצעות טנק שתי עמדות תצפית של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לירי שבוצע לעבר חיילים בגבול הרצועה. לא היו נפגעים בקרב החיילים. קודם לכן הותקפה עמדת תצפית חמאס ריקה וזאת בעקבות ירי לעבר חיילים.

כמו כן, לפני שבוע בדיוק צה"ל מסר כי סיכל במהלך ההפגנות ההמוניות שנערכו לרגל "יום הנכבה" פיגוע ברפיח שבדרום הרצועה. "חולייה של שלושה מחבלים באה בחסות נשים וילדים והניחה מטענים על הגדר", נמסר. "צלפים מיחידה מיוחדת ירו והרגו אותם בזירת המטענים. נשים הגיעו עם ילדים קטנים לקו הראשון ודחקו אותם לרוץ קדימה". עוד טען כי זיהה מטעני צינור על הגדר וכי 150 עפיפונים הופלו אתמול. 

בנוסף, צה"ל השמיד בשבת שעברה מנהרה התקפית בצפון רצועת עזה - כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, במהלך פעולה שבוצעה על ידי חיל האוויר, הושמדה מנהרה שנחפרה מבית חאנון לאזור הגדר, לכיוון מעבר ארז. "אורכה של המנהרה יותר מקילומטר והיא הושמדה מטרים ספורים לפני שהגיעה לגדר. היא הייתה בשלבי בנייה מתקדמים", מסר דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס. עוד הוסיף מנליס כי "על פי ההבנה שלנו היא הייתה אמורה לחצות את הגדר לשטח ישראל. כמה שבועות חמאס עוסק בהפיכת מרחב הגדר למרחב של טרור".