השגריר דיוויד פרידמן עם התמונה המעובדת של הר הבית, כיכר השבת

ארה"ב על תמונת בית המקדש: בעד שימור הסטטוס קוו בהר הבית

בשגרירות האמריקנית מיהרו להגיב על התמונה המעובדת שנמסרה לשגריר פרידמן באירוע מתוקשר. אנשי הארגון התנצלו: "האירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול"

התמונה - והסערה: בשגרירות ארה"ב הגיבו אמש (שלישי) לתמונה המעובדת שנמסרה לשגריר דיוויד פרידמן באירוע של ארגון "אחיה" בבני ברק.

"השגריר פרידמן לא היה מודע לתמונה שהוצגה בפניו כאשר הצטלם. הוא התאכזב שמישהו ינצל את ביקורו בבני ברק על מנת לעורר מחלוקת. מדיניות ארה"ב ברורה: אנו תומכים בשימור הסטטוס קוו בהר הבית", נמסר מהשגרירות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשיפת פעולת ה-F-35 נועדה להבהיר: ישראל פועלת בסוריה בחופשיות

תוך שבוע: תיסגר המרפאה היחידה שמעניקה סיוע נפשי למבקשי המקלט

ההתרגשות בשיאה: 600 אלף ביקשו לקנות כרטיס לישראל-ארגנטינה

מוקדם יותר אתמול פורסמה באתר "כיכר הבית" תמונה שבה נראה השגריר פרידמן ניצב לצד תמונה מעובדת של הר הבית כשעליו בית המקדש במקום כיפת הסלע. התמונה עוררה סערה והנהלת ארגון "אחיה" התנצלה על התקרית כעבור זמן קצר.

"הנהלת ארגון 'אחיה' מבקשים להתנצל בפני שגריר ארה"ב בישראל מר דוד פרידמן ושגרירות ארה"ב בישראל", נמסר מטעם הארגון. "איש צוות מטעם ארגון 'אחיה' הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת 'אחיה'. לצערנו כל האירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע".

חבר הכנסת טאלב אבו עראר התייחס למקרה, ואמר: "המדרון החלקלק אליו מכוון פרידמן וחבריו אינו אלא אסון ואיום אסטרטגי לשלום האזרחים החפים מכל פשע במדינה הזו.סוללת הנפץ אליה יכול להיגרר סדר היום של כולם אינה אלא עניין של זמן, מפץ המטען השלילי וההשלכות שרוב שפוי שחי במדינה הזו עלול להיפצע ממנו הינו מצטלם בעיני המתבונן בתמונה שבה מחזיק פרידמן השגריר".

עוד הוסיף חבר הכנסת מהרשימה המשותפת כי "על המסגדים לא מוותרים, זהו קו אדום עבה, נכחנו למציאות ולתגובות מנע כנגד הבידוק האלקטרוני המגנומטרים בקיץ אשתקד בשערי מסגד אל אקצא, ובו לא נדמיין מה יכול לקרות במקרה שהתמונה הזו מתקדמת ולו צעד אחד לכיוון שרץ הזיקה הדתית למקום.לכן, אני דורש מפרידמן, המסגדים והמקומות הקדושים הם אינם 'הטוי' לקמפיין כזה או אחר, חזור בך מהתגרויות בגורל שלום האזור כולו".