מוסטפא מאלוק, ששתי אחיותיו נרצחו על ידי אחיו פאדי, חדשות עשר

"זה קרה בגלל רשויות הרווחה": הצעיר ששתי אחיותיו נרצחו מאשים

מוסטפא מאלוק, שאחיו פאדי חשוד כי דקר למוות את אחיותיהם נורית וחיאת, האשים את הרשויות בהזנחת המשפחה ומצבה הכלכלי. "היה הרבה מתח בבית וברווחה ידעו מזה"

מוסטפא מאלוק, שאחיו פאדי רצח בשבוע שעבר את שתי אחיותיו הקטנות, נורית וחיאת, האשים בריאיון בלעדי את רשויות הרווחה בהזנחת המשפחה. לטענתו, הגורמים הרלוונטיים ידעו על המתח שהיה בדירת השיכון הצפופה ביפו, שבה התגוררו 13 בני המשפחה.

"אני יכול להגיד לך שהרצח הזה לא יכול לקרות - רק בגלל הרווחה", אמר מוסטפא, "אני בטוח שאם היו לוקחים את אח שלי זה היה נגמר אחרת. רק דרך הטלוויזיה הם צריכים לענות לאחד ערבי? אם אני לא אבוא דרך ריאיון, לא יענו לי, כי אני ערבי".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיל המאה של טראמפ מוכן - אבל בבית הלבן מתלבטים מתי להציגו

פרסום ראשון: נתניהו העביר את ישיבות הקבינט לבונקר תת-קרקעי

משרד הבריאות חושף: אלה הגורמים העיקריים למוות בישראל

 מוסטפא מאלוק, ששתי אחיותיו נרצחו על ידי אחיו פאדי
 

מוסטפא מאלוק, ששתי אחיותיו נרצחו על ידי אחיו פאדי (חדשות עשר)

 

"אני בן אדם שכל החיים שלי הייתי צריך ללכת להאכיל את האחים שלי", סיפר מוסטפא על מצבה הכלכלי הרעוע של המשפחה, "אני נכנסתי לפשע, נכנסתי לשכונות, התחלתי לגנוב בשביל להכניס אוכל לפה, בשבילי ובשביל המשפחה שלי".

"בוא נניח לרגע את הסוגיה של מה אירע האירוע הטרגי עצמו", אמר עו"ד אסף גונן, פרקליטו של החשוד, "כתב האישום הראשון שצריך להיות מוגש פה זה כנגד רשויות הרווחה בעיר תל אביב-יפו. המשפחה האומללה הזאת, המשפחה המסכנה הזאתפנתה כמה וכמה פעמים לרשויות הרווחה בבקשה שיצילו אותם מהדינמיקה המשפחתית ההרסנית שנוצרה בבית הזה, של 13 נפשות".

מטעם עיריית תל אביב נמסר בתגובה: "מנהל הרווחה ליווה את המשפחה ללא לאות וימשיך לעשות כן. בשל העובדה שהאירוע מצוי בחקירת משטרה והחובה לשמור על סודיות וצנעת הפרט, לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים".

 פאדי מאלק

פאדי מאלוק (חדשות עשר)

 

כזכור, פאדי מאלוק בן ה-24, הכחיש בשיחה עם חדשות עשר שביצע את הרצח. הוא גם טען כי פנה בבקשת עזרה לרשויות הרווחה, שלא עזרו לו לטענתו בשל מוצאו הערבי.

"לא רצחתי אותן, לא עשיתי כלום", אמר לכתב חדשות עשר מחוץ לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט. "איפה הייתם לפני חמש שנים", המשיך, "אני התקשרתי לרווחה כדי שיעזרו לנו, אף אחד לא עוזר לנו. ביקשתי עזרה, אף אחד לא עוזר לנו כי אני ערבי". בדיון הוארך מעצרו ב-11 ימים. הוא ריצה עונשי מאסרים רבים וארוכים, בין היתר לאחר שהורשע בפריצה ובגניבה.

פאדי הוא עבריין בעל עבר עשיר של עבירות אלימות, וסובל מבעיות נפשיות. עורך דינו, אסף גונן, הסכים לשליחת החשוד לבדיקה פסיכיאטרית, וכך קבע בית המשפט. "החשוד טען שהוא לא זוכר את פרטי האירוע", אמר, "הוא ראה מצב שחור". בדיון הארכת המעצר טען גונן כי פאדי מוכר לשירות המבחן, וכי פנה בתלונות לרשויות הרווחה על הנרצחות. הוא אף ריצה עונשי מאסרים רבים וארוכים, בין היתר לאחר שהורשע בפריצה ובגניבה.

חיאת ונורית מאלוק, שתי האחיות שנרצחו ביפו

חיאת ונורית מאלוק, שתי האחיות שנרצחו ביפו (חדשות עשר)

 

בשבוע שעבר, נדקרו שתי האחיות למוות בדירת המשפחה ביפו. אחיהן פאדי התקשר בסמוך ל-5:00 בבוקר למוקד המשטרה וסיפר על כך שרצח את שתי אחיותיו שגרות איתו באותה הדירה ברחוב ברוך קרו. ניידת שהגיעה למקום עצרה אותו, והוא נלקח לחקירה.

צוות מד"א הגיע לדירה, מצא את האחיות דקורות בפלג גופן העליון, וקבע את מותן במקום. כוחות גדולים של המשטרה הגיעו לזירה ופתחו בחקירת האירוע.