במח"ש יערכו עימות בין ג'עפר פרח לשוטר שנטען כי הכה אותו

בניסיון להגיע לחקר האמת, ייחקרו גם הצוותים הרפואיים שטיפלו בפעיל, כדי להבין אם נפצע במהלך ההפגנה או לאחר שנעצר • תיעוד מצלמות האבטחה מעלה חשד כי נפצע טרם המעצר

במחלקה לחקירות שוטרים יערכו עימות בין ג'עפר פרח לשוטר אותו הוא טוען שהכה אותו ושבר את ברכו. כמו כן, יחקרו את הצוותים הרפואיים בבתי החולים רמב"ם ובני ציון, כמו גם הצוות הרפואי בבית המעצר קישון בו שהה פרח, כדי להשיג עדות שוברת שוויון שתענה על השאלה האם הותקף פעיל זכויות האדם במעצר או שמא נפצע במהלך ההפגנה שנערכה בחיפה ביום שישי.

כמו כן, תיעוד מצלמות האבטחה שהגיע היום (שלישי) לידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים מחזק לטענת גורמים במשטרת חיפה את עמדתם כי פעיל זכויות האדם ג'עפר פרח נפצע ברגלו עוד לפני שנעצר בעת שהשתתף על פי החשד בהפרות הסדר בהפגנה.

 ג'עפר פרח
 

ג'עפר פרח(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פרסום ראשון: נתניהו העביר את ישיבות הקבינט לבונקר תת-קרקעי

משרד הבריאות חושף: אלה הגורמים העיקריים למוות בישראל

בכיר בחיל האוויר: הנחישות האיראנית נמשכת - אנחנו נסכל ונשבש

בתיעוד נראה פרח מחלץ בכוח מפגין מידי שוטר ולאחר מכאן נהדף לאחור ומתעמת עם מפקד תחנת חיפה נצ״מ אמיר גולדשטיין. כעבור שתי דקות, בסרטון אחר, נראה פרח אזוק ועצור, אך צועד בריא על שתי רגליו.

במקביל לחקירת מח״ש, המשיכו במשטרה לאסוף עדויות וצילומים כדי לגבש ראיות מוצקות לכתב אישום נגד פרח. "אין לי רושם שהמשטרה חוקרת את הנושא – להיפך, אני חושב שהמשטרה מתאמת עדויות", אמר פרח.

מספר שוטרים שהוזמנו היום למסור עדות במח״ש גיבו את השוטר שפרח טוען שבעט בברכו ופצע אותו. השוטר עצמו נחקר היום באזהרה והכחיש בתוקף את טענותיו של פרח ועוד לפני ששוחרר בתנאים מגבילים אמר לחוקרים כי מה שטוען פרח "לא היה ולא נברא". "הייתי צמוד אליו כמה דקות והיו שוטרים נוספים, כולם ראו שלא קרה כלום אני מאמין שהוא נפצע קודם בהפגנה שהייתה אלימה. זו עלילה, זה ניסיון לתפור תיק מדבר שלא קרה מעולם", אמר השוטר.

מנגד, העדויות הללו שנאספות מהמפגינים מאז אמש ומועברות למח״ש בנוסף לסרטונים ע״י ארגון עדאלא ומחזקות את גרסתו של פרח הן כבר בעיה נוספת מבחינת קו ההגנה של המשטרה . פרח קיבל היום חיזוק מהפרלמנט האירופי, שם דרשו מישראל לחקור את תלונתו חתם על הסכם סודיות רפואית כדי שחוקרי מח"ש יוכלו לבדוק גם טענותיו כנגד הטיפול הרפואי שקיבל, טענה נוספת שמוכחשת בתוקף ע״י בתי החולים והמשטרה.