יצרו SOS מאבנים – וניצלו: זוג אותר בנגב לאחר יומיים

מסוק משטרתי שסייע בחיפושים אחר זוג מת"א שטיילו באזור נקרות ועקבותיהם נעלמו, איתר את השניים. הם נמצאו כשהם מיובשים, אך במצב טוב. "הם היו מאושרים כשמצאנו אותם"

חילוץ יוצא דופן בנגב: בני זוג, תושבי תל אביב בשנות ה-30 לחייהם, שיצאו לטיול באזור נקרות שבנגב בתחילת השבוע, אותרו היום (שלישי) על ידי יחידת החילוץ הר הנגב כשהם מיובשים, אך מצבם הכללי טוב. הדרך בה אותרו השניים הייתה לא פחות מייחודית: הם יצרו את הכיתוב SOS בעזרת אבנים בשטח – וניצלו.

בני הזוג הגיעו למלון "בראשית" במצפה רמון ביום ראשון, יצאו לטייל בנחל נקרות אך כאמור איבדו את הדרך, ולא הצליחו ליצור קשר באמצעות הטלפון הסלולרי, שכן לא הייתה קליטה במקום. בני משפחתם שגילו שהשניים לא הגיעו למלון הזעיקו את המשטרה, שאיתרה את האזור בו הם נמצאים באמצעות איכון הטלפון הסלולרי. יחידת החילוץ שפתחה בחיפושים יחד עם מסוק משטרתי, שאיתר את אות המצוקה שיצר הזוג וראה את בן הזוג מנופף בידיו. הזוג חיכה למטיילים שיעברו באזור, אך בגלל החום הכבד אף אחד לא עבר. הבעל שרד, בין היתר, באמצעות אכילת לטאות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בכיר בחיל האוויר: הנחישות האיראנית נמשכת - אנחנו נסכל ונשבש

מפקד חיל האוויר: תקפנו ב-F-35 - התקיפה המבצעית הראשונה בעולם

רצח גרושתו של טל קורקוס: גויס עד תביעה; קיים חשש כבד לחייו

רז ארבל, שהגיע למקום מטעם יחידת חילוץ הנגב, אמר לחדשות עשר כי "ביום ראשון הם הגיעו לאזור מצפה רמון אחר הצהריים והיו צריכים לישון באותו ערב במלון בראשית, אבל הם לא הגיעו. התלונה במשטרה הוגשה אתמול בלילה, לאחר שהבייביסטר של הכלב שלהם הגיע לביתם ולא מצא אותם. ב-2:00 קיבלנו הודעה מהמשטרה שזוג הלך לאיבוד במכתש רמון. הקפצנו צוות איתור והתחלנו להצליב מקורות מידע, גילינו איפה הרכב שלהם חונה וניסינו למצוא אינדיקציה לאיזה מסלול הם התכוונו ללכת".

בהמשך הסביר כיצד התנהגות הזוג עזרה למצוא אותם. "בזמן שסרקנו את האזור, הזוג, שעד אותו רגע ישב בצל, שמע כנראה את המסוק ויצא לכיוונו", אמר, "הגבר נופף בידיו. המזל היה שעל המסוק היו שלושה אנשים שראו אותו, ולאחר שהתקרבו למקום הם גם ראו את הכיתוב SOS". בתוך כך, התייחס למפגש עם בני הזוג. "הם היו מאושרים, הבינו שהצלנו להם את החיים ושקרה להם נס. ההתנהגות שלהם ראויה לציון כי הם עצרו במקום אחד וחיכו. זה עדיף על להמשיך ללכת ולחפש את השביל".

לאחר מכן ביקש להעביר מסר למטיילים. "במקרה שבו יוצאים לטייל, ויש חשש לשטפונות או לחום קיצוני, כאשר אתה מגיע לתחילת המסלול, להשאיר באוטו שלך פתק עם השם, לאיזה מסלול אתה יוצא ובאיזה שעה יצאת. בנוסף, תשאיר לעצמך בטריה בשביל שיהיה קל לאכן אותם. אם אתה הולך לאיבוד, תעצור בנקודה מסויימת".

 מסוק בחילוץ במצפה רמון (ארכיון)
 

מסוק בחילוץ במצפה רמון (יחידת חילוץ הר הנגב)

 

פרמדיק מד"א, משה צלח, סיפר: "במנחת סמוך למצפה רמון חברנו למסוק משטרתי שהוציא מהשטח את שני המטיילים שאותרו ע"י יחידת החילוץ הר הנגב כשהם בהכרה מלאה ובאופן מפתיע סובלים רק מהתייבשות קלה. הם סיפרו לנו שהם שהו בשטח מיום ראשון בערב ללא מים ולשמחתנו הם עשו את הדבר הנכון של לשהות במקום מוצל ככל שניתן. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל החזר נוזלים והם פונו במצב יציב להמשך בדיקות בבית החולים."

השניים פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע שם עברו הערכה רפואית במיון, קיבלו טיפול בהתאם למצבם ושוחררו לביתם במצב טוב.