שוטר אוזק קוסמטיקאית כי סירבה לבוא איתו לתחנה, חדשות עשר

שמרה מקום ללקוחה - ומצאה עצמה נאזקת באלימות • צפו בתיעוד

קוסמטיקאית מהשרון סירבה להזדהות בפני שוטר שהעיר לה ונכנסה לחנותה. בתיעוד שמופץ ברשת ניתן לראות כי בתגובה הוא רדף אחריה ופעל נגדה באלימות: "השליך אותי על הכורסא"

מה קורה למשטרת ישראל? יפעת דפן אלטור היא קוסמטיקאית ובעלת עסק פרטי ברמת השרון. לפני כשבועיים היא יצאה מהחנות שלה, לדבריה כדי לשמור חניה לאחת מלקוחותיה, ושוטר שהבחין בה, העיר לה והורה לה לחזור למדרכה. יפעת סירבה והסבירה לשוטר את הסיטואציה, אך הוא בתגובה ביקש ממנה תעודה מזהה, שלטענתה לא היה ברשותה באותו הזמן. כיוון שלא הייתה מוכנה להזדהות, החליט השוטר לעכב אותה איתו לתחנה, דפן אלטור סירבה ונכנסה לבית העסק שלה, שם הדברים הידרדרו.

בסרטון שרץ ברשתות החברתיות השוטר נצפה כשהוא פועל באלימות פיזית מול הקוסמטיקאית ואוזק אותה בידיה. לטענת האישה, כשהיא התנגדה ללכת איתו, הוא השליך אותה על כורסא במקום. השוטר אף אמר בשלב מסוים במכשיר הקשר שלו: "תבואו לפה מהר למה עוד שניה אני לא יודע מה אני עושה", בהפניה לשוטרים נוספים.

"הוא לקח לי את הידיים בכוח והחליט שהוא אוזק אותי, הוא השתמש באלימות", תיארה דפן אלטור את המקרה והמשיכה: "הוא אזק אותי יותר חזק ממה שמותר, לדעתי, אמרתי לו שנורא כואב לי והוא השליך אותי על הכורסא ופשוט גרר אותי באלימות לתוך ניידת משטרה, שם אזק אותי גם ברגליי".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ההיריון הנדיר: מור בהיריון עם תאומות - אחת שלה ואחת של זוגתה

הנשיא קבע: קובי פרץ יעמוד בפני ועדת השחרורים

ביד קשה: האם המשטרה מפעילה כוח מופרז נגד אוכלוסיות מוחלשות?

 שוטר אוזק קוסמטיקאית כי סירבה לבוא איתו לתחנה
 

שוטר אוזק קוסמטיקאית כי סירבה לבוא איתו לתחנה (חדשות עשר)

 

תגובת משטרת ישראל: "השוטר הבחין באישה העומדת על הכביש ומשוחחת עם נהגת של רכב שנעמד בחנייה כפולה, אשר חוסם נתיב נסיעה, תוך שהם מפריעים ומסכנים את עצמם ואת משתמשי הדרך האחרים. השוטר ביקש מהגברת לעלות אל המדרכה, אך זו התעלמה בהפגנתיות מבקשתו, קיללה את השוטר, סירבה להזדהות ונכנסה לבית עסק בסמוך. הסרטון המוצג שהועלה לפייסבוק מציג את התרחשות הדברים מנקודת זמן זו והלאה, שבה השוטר מודיע לחשודה כי היא מעוכבת בשל העלבת שוטר ודורש ממנה שוב ושוב להתלוות אליו תוך שהוא מדגיש בפניה שנתונה בידיו הסמכות לעכב אותה. סופו של דבר החשודה עוכבה ונחקרה בתחנת המשטרה".