יוסי גרפינקל בחירבת קייאפה, חדשות עשר

רצח גרושתו של טל קורקוס: גויס עד תביעה; קיים חשש כבד לחייו

פרסום ראשון: המדינה גייסה אדם שעל פי החשד יכול להפליל את ראש ארגון הפשע ניבי זגורי ואנשיו ברצח דבורה הירש. קיים חשש כי גם משפחתו נמצאת עתה בסכנה

בווידאו: מעצרו של ניבי זגורי בחשד לרצח דבורה הירש

פרסום ראשון: התפתחות בחקירת פרשת הרצח של דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס – שבשלב מאוחר יותר נרצח אף הוא. המדינה גייסה עד תביעה שעל פי החשד עלול להפליל את ראש ארגון הפשע ניבי זגורי ואנשיו ברצח. במקביל, וכתוצאה מעדותו, קיים חשש כבד לחייו ולחיי משפחתו של האיש.

על יתר ההתפתחויות בפרשה, ובעקבות החשש לחייו של העד ומשפחתו, הטיל הבוקר (שלישי) שופט צו איסור פרסום. "על פי חומר החקירה מדובר בחקירת פרשיית רצח מורכבת שהופעל בה עד", כתב השופט חיים פס בצו עליו חתם, "בשל חשש כבד וסכנה לחיי עד התביעה ומשפחתו אני מורה על איסור פרסום כל פרט מפרטי עד התביעה ובני משפחתו". 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ביד קשה: האם המשטרה מפעילה כוח מופרז נגד אוכלוסיות מוחלשות?

מיליונים כבר משתטחים: מהו סוד הקסם של תופעת קברי הצדיקים?

ברלוסקוני קיבל יצירת אומנות - אך ביקש לקבל במקום את האמנית

אתמול עצרה המשטרה את ניבי זגורי בחשד ששלח למשימתם את רוצחיה של הירש. מעצרו הוארך בשבוע. כמו כן, נעצר חשוד נוסף במעורבות בפרשה. זגורי עצור עד תום ההליכים בתיק הנוגע למעורבותו ברצח קורקוס עצמו. במשטרה חשדו שזגורי עומד מאחורי תכנון הרצח של הירש כבר מתחילת החקירה. 

 העבריינים מיכאל מור וניב זגורי
 

העבריינים מיכאל מור וניב זגורי (ללא קרדיט)

 

בשבוע שעבר נעצרו שבעה תושבי הדרום בחשד למעורבות ברצח. השבעה הובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בבאר שבע. מעצרו של אמיר בן שימול הוארך עד ליום חמישי, כמו גם מעצריהם של אופיר אוזן, אליחי יונס, משה רובין ומוטי אלמקייס - גיסה של הירש. מעצרו של שמעון קארוצ'י הוארך עד ליום שישי הקרוב. מעצרו של שאגל לוי הוארך עד הבוקר.

אחותה של הירש מסרה אז בעקבות מעצר החשודים כי "הצדק יצא לאור, אלוהים ישלם להם על מה שהם עשו". לדבריה, "לא הופתענו כששמענו מי נעצר כי מהרגע הראשון חשדנו בהם. לא היה לנו ספק שהרצח של אחותי זה נקמה בקורקוס בגלל שהפך לעד מדינה, ועכשיו כשאנחנו רואים מי נעצר - ברור שאלה חיילים שיש להם קשר ישיר למי שרצה לפגוע בו ופגע בה".

בדצמבר 2017 הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום נגד העבריין ניבי זגורי בגין שני מעשי רצח ושלושה ניסיונות רצח,

וכתב אישום נגד מיכאל מור בגין רצח עד המדינה טל קורקוס. בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד אריק איטל, אליושה בן שלום ושמעון שרביט בגין מעורבותם בשני מקרי רצח.

 דבורה הירש וטל קורקוס
 

דבורה הירש וטל קורקוס (חדשות עשר)

 

לפי כתב האישום, לאחר שחרורו של זגורי ממאסר אותו ריצה, החליט לגרום למותם של העדים, אלישע סבח וטל קורקוס, אשר ראה בהם אחראים להעמדתו ולהעמדת אדם איטל, מקורבו, לדין. כמו כן, החליט לרצוח את לירז תשובה, בתו של סבח, לאחר שהתברר על חקירתה על ידי המשטרה ובשל החשש שתגוייס כעדת מדינה ותפליל אותם. זגורי ומור חברו יחד לחסל את עד המדינה כדי להרתיע את כל מי שיתכנן לחצות את הקווים בעתיד. לשם כך הוא גייס את אריק איטל, מקורבו של זגורי ואחיו של אדם איטל, רוצח שכיר בעצמו שהורשע בארבעה מעשי רצח.

קורקוס היה יד ימינו של זגורי ואחד האנשים הכי חזקים בעולם הפשע בדרום הארץ. בשנת 2007 הפך לעד מדינה והפליל את זגורי, שנשלח בעקבות כך לשבע שנות מאסר. לאחר מכן נכנס קורקוס לתכנית להגנת עדים, נסע עם אשתו, דבורה הירש, וילדיו לחו"ל. כשחזרו לארץ, יחסיהם עלו על שרטון, קורקוס היה אלים כלפי אשתו והיא אף הוציאה צו הרחקה. קורקוס התעלם מהצו ואף נשלח לכלא בגלל שהפר אותו. בזמן שהיה בכלא, הירש נרצחה במארס 2016. היא הייתה בחניית ביתה, ונורתה לעיני שלושת ילדיה. קורקוס עצמו חוסל ביוני 2017 לאחר שרכבו התפוצץ.