"חל שיפור ניכר במצבו": פורסמו סרטונים של אבו מאזן מביה"ח

סרטונים שפרסמה התקשורת הפלסטינית משדרים - מצבו של יו"ר הרשות משתפר • ח"כ טיבי שהגיע לבקרו העריך בשיחה עם "אורלי וגיא" כי "תוך כמה ימים הוא ישתחרר"

כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו הלילה (שלישי) תמונות וסרטונים של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מבית החולים אל-איסתישארי ברמאללה, שבו הוא מאושפז בימים האחרונים. מטרת פרסומם היא ככל הנראה לשדר מסר כי יו"ר הרשות בריא ושלם, לאחר דיווחים סותרים על מצבו הרפואי. 

באחד הסרטונים שפורסמו נראה אבו מאזן, לבוש חלוק אשפוז, צועד במסדרונות בית החולים בכוחות עצמו. באחת התמונות הוא נראה קורא עיתון. 

חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), שביקר את אבו מאזן בבית החולים, התארח הבוקר בתוכנית "אורלי וגיא" וסיפר כי יו"ר הרשות סובל מדלקת ריאות והוא מקבל טיפול אנטיביוטי דרך הווריד. "חל שיפור ניכר במצבו, הוא מתהלך בפרוזדור", סיפר טיבי. הוא הוסיף כי השניים שוחחו על נושאים מדיניים: "אני מעריך שתוך כמה ימים הוא ישתחרר מבית החולים". במקביל התייחס הח"כ לחקירת מח"ש סביב אירועי ההפגנות בחיפה ואמר: "אני לא סומך על ארדן ואני גם לא מאמין לאמירות המפכ"ל, שאמר כי אדם יכול ללכת עם שבר".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הרופאים הפריכו טענות השוטרים: השבר ברגלו של ג'עפר פרח - טרי

ברלוסקוני קיבל יצירת אומנות - אך ביקש לקבל במקום את האמנית

תיעוד מנצרת: באמצע הרחוב ולאור יום - ירי מקטנוע לעבר עסק

הרופא שמטפל באבו מאזן אמר הלילה כי הוא מגיב לטיפול שניתן לו בדלקת בריאה הימנית ממנה הוא סובל וכי מצבו משתפר. כמה שעות לפני כן דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי אבו מאזן "לקה בדלקת ריאות ולכן יישאר להשגחה בבית החולים בראמאללה עוד יומיים לפחות להמשך טיפול. בריאותו משתפרת".

בתוך כך, מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר הודה הלילה בריאיון לרשת אל מיאדין כי אינו יודע מה מצבו של יו"ר הרשות, אך הבהיר כי הוא אינו חושש מהיום שאחרי אבו מאזן. "העם הפלסטיני יוכל להתגבר על מותו", אמר, "איבדנו את ערפאת ויאסין ולא הפסקנו את דרכנו". סינוואר איחל לאבו מאזן בריאות וטען כי "בריאותו היא אינטרס של העם הפלסטיני". אתמול קיבל יו"ר הרשות שיחת טלפון מנשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, במהלכה דרש הנשיא לשלומו של אבו מאזן ואיחל לו בריאות.

תמונה שפורסמה בכלי תקשורת פלסטיניים: אבו מאזן קורא עיתון בביה"ח ברמאללה
 

תמונה שפורסמה בכלי תקשורת פלסטיניים: אבו מאזן קורא עיתון בביה"ח ברמאללה (חדשות עשר)

 
 תמונות מכלי תקשורת פלסטינים בהן נראה אבו מאזן הולך בבית החולים ברמאללה
 

תמונות מכלי תקשורת פלסטיניים בהן נראה אבו מאזן הולך בבית החולים ברמאללה (חדשות עשר)

 

אבו מאזן אושפז אתמול, לאחר שהגיע בפעם השלישית בתוך שבוע לבית החולים ברמאללה. בשבוע שעבר, הוא עבר ניתוח באוזנו. בסביבתו הדגישו כי מדובר בבדיקות שגרתיות, אולם מקורות פלסטיניים ומערביים טענו כי מצבו מידרדר. הבכיר הפלסטיני סאאב עריקאת, מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, מסר אתמול לחדשות עשר, לאחר שביקר את יו"ר הרשות בבית החולים, כי "הוא עובר בדיקות בעקבות הניתוח שעבר באוזן". 

אין זו הפעם הראשונה שבה דווח על מצב בריאותו של הנשיא הפלסטיני בן ה-82, שכן בחודש פברואר עבר בדיקות בבולטימור שבארה"ב. בריאיון שערך אז לטלוויזיה הפלסטינית, לאחר שחרורו מבית החולים, הפריך אבו מאזן את השמועות על הידרדרות במצבו הרפואי: "התוצאות טובות ומרגיעות".