מור ושני לוי מנדל, חדשות עשר

ההיריון הנדיר: מור בהיריון עם תאומות - אחת שלה ואחת של זוגתה

מור ושני החליטו להביא ילדים לעולם, אך כשמור ביקשה לתרום ביצית לבת זוגה, המדינה אסרה זאת עליהן. את הפתרון הן מצאו בארה"ב. "ב-40 שנותיי במקצוע לא ראיתי דבר כזה"

אמא יש רק שתיים: מור ושני לוי מנדל נישאו לפני שנה והחליטו להביא יחד ילדים לעולם – כל אחת והילד הביולוגי שלה. אולם בעיה רפואית שהתגלתה אצל שני מנעה ממנה מלהכנס להיריון. כעת, באופן נדיר, מור בהיריון ונושאת ברחמה שני עובריות – אחת מביצית שלה והשניה מהביצית של בת זוגה. "בכל 40 שנותיי במקצוע לא ראיתי דבר כזה", סיפר חלוץ ההפריות החוץ-גופיות בישראל, פרופ' שלמה משיח, "אני לא יודע אם מישהו עשה את זה קודם".
 

הדרך של השתיים להקמת משפחה הייתה ארוכה, מורכבת ויקרה. לאחר שהתגלתה הבעיה הרפואית של שני, היא ביקשה לתרום ביצית לבת זוגה. אולם השתיים גילו כי החוק הישראלי לא מאפשר לנשים במצבן להעביר ביצית זו לזו וגם לא לשמש כמעין פונדקאית שנושאת ברחמה את עוברה של בת הזוג. "יש שתי נשים שאוהבות אחת את השניה ורוצות להקים משפחה ולגדל ילדים", אמרו, "זה אבסורד בהרבה מאוד רבדים. זה לא הגון או צודק שהמשטר יאסור על אישה לעשות שימוש באיברים שלה על מנת להביא ילדים לעולם".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
הרופאים הפריכו טענות השוטרים: השבר ברגלו של ג'עפר פרח - טרי
להיחרט בדפי ההיסטוריה: כשימיו ספורים, אבו מאזן מקצין את השיח
ברלוסקוני קיבל יצירת אומנות - אך ביקש לקבל במקום את האמנית
 

 מור ושני לוי מנדל
 

מור ושני לוי מנדל (חדשות עשר)

 


שני ומור החליטו שהן לא מוותרות והחלו לחפש פתרונות מחוץ לישראל. הן עברו ממרפאה למרפאה באירופה ובארצות הברית עד שלבסוף מצאו בלוס אנג'לס את ד"ר אלירן מור, ישראלי לשעבר ומומחה להפריה חוץ גופית. "נתנו רק למור לשאת את העובריות", סיפר ד"ר אלירן מור על הדרך להיריון התאומות. "מבחינה ביולוגית כל עוברית קשור לאחת מהבנות אך שני העוברים שייכים לאותו תורם".