האם שבתה נהרגה באסון השיטפון כתבה למנהל: "מה חשבת לעצמך?"

אתי בללי סיפרה ב"חמש עם רפי רשף" כי "קיבלתי ממנו מילים מרגיעות - שהתגלו כטעות גדולה". לדבריה, "כתבתי לו לא כדי שיענה, אלא לתת במה לתחושות שלי בשבועות האחרונים"

שלושה שבועות וחצי אחרי אסון השיטפון בערבה, אתי בללי, אמה של גלי שנהרגה בטיול בנחל צפית, פרסמה בפוסט בפייסבוק את הודעת הוואטסאפ ששלחה בסוף השבוע האחרון למנהל המכינה "בני ציון", יובל כאהן ובו כתבה: "מה חשבת לעצמך?". בריאיון ל"חמש עם רפי רשף", תיארה בללי את הרגע הקשה שבו שלחה את ההודעה, והסבירה מדוע אינה מתחרטת על שאפשרה לבתה לצאת לטיול.

"זה היה בעצם תולדה של סוף שבוע קשה שעברתי", סיפרה בללי. "כתבתי לו באופן מאוד אמוציונלי וספונטני, לא מתוך כוונה שיענה, אלא לתת במה לתחושות הקשות שמלוות אותי בשלושת השבועות האחרונים". לדבריה, "שאלתי אותו מה הוא חשב, שאלה רטורית לחלוטין, ברור שהוא לא חשב".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הכנסת אישרה: קנס מינהלי של עד 300 אלף שקל על עבירות בנייה

תיעוד מנצרת: באמצע הרחוב ולאור יום - ירי מקטנוע לעבר עסק

אישום: מכר ברשת פרטי כרטיסי אשראי של מאות ישראלים

 גלי בללי, תלמידת המכינה שנהרגה באסון השיטפון בערבה
 

גלי בללי, תלמידת המכינה שנהרגה באסון השיטפון בערבה (חדשות עשר)

 

האם הוסיפה כי עוד לפני הטיול שיתפה את אביב ברדיצ'ב, מדריך המכינה, שצפוי לעמוד לדין בגין הריגה, בחששותיה: "הייתה לי תקשורת עם אביב לפני האירוע, ניסיתי להביע את החשש הגדול שהיה לי. קיבלתי ממנו מילים מרגיעות שכמובן התגלו כטעות גדולה". בללי ציינה כי הטעות בעיניה היא גדולה יותר - היא והורי החניכים במכינה סמכו בעיניים עיוורות על המערכת. "הטעות שלנו הייתה שסמכנו על הגוף הזה", הבהירה, "המערכת שחושבת שהכל יהיה בסדר, שאנחנו יודעים הכל וחזקים יותר מאיתני הטבע".

היא סיכמה כי למרות הכול, היא אינה מתחרטת על כך שאישרה לבתה לצאת לטיול. "אני לא מצטערת", אמרה. "אני לא חושבת שיכולתי או הייתי בדיעבד עוצרת ממנה לצאת לטיול הכנה למכינה. היא עשתה את כל הדרך והתקבלה ורצתה לצאת. הכול היה אמור להיות עוד אבן דרך במסלול שהיא ראתה את עצמה צועדת בו, אני תמכתי בה. אין לי חרטות ספציפיות על כך שאפשרתי לה לצאת לטיול".