שבע שנות מאסר נגזרו על המורה הפדופיל שאול שמאי

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על שמאי גם עונש מאסר על תנאי ופיצוי של 25 אלף שקלים לכל אחת מארבע התלמידות שהטריד כאשר היו בנות 13-7

המורה הפדופיל לכלא: בית המשפט המחוזי תל אביב גזר היום (שני) שבע שנות מאסר ו-18 חודשי מאסר על תנאי על שאול שמאי, המורה הפדופיל שהורשע בעבירות מין בתלמידותיו. עוד גזר השופט צבי גורפינקל כי שמאי יפצה כל מתלוננת ב-25 אלף שקלים.

"אין להכביר במילים על חומרת המעשים שנעשו על ידי הנאשם. הנאשם ניצל את מעמדו כמורה וכמחנך, ואת יחסי האמון שיצר עם תלמידותיו ועם הוריהן כדי לבצע את המעשים המיניים לסיפוק תאוותיו. הוא ניצל את פער הכוחות והגילים, את מעמדו אל מול חולשתם של הקטינות. מדובר בסדרת אירועים שבוצעו באופן שיטתי, תוך שהנאשם יוצר תנאים לביצוע המעשים ותוך הסתרת הרשעתו הקודמת בעבירת מין ממנהלת בית הספר", אמר גורפינקל.

השופט אף התייחס לעברו של שמאי שהועסק במערכת החינוך למרות שהורשע בעבירת מין. "יש להתייחס בחומרה לעובדה... שהנאשם הוסיף לשמש כמורה בבית ספר למרות שהורשע בעבירת המין שיוחסה לו בכתב האישום שהוגש בבית המשפט בראשון לציון. באשר לעבירה של איסור עיסוק במוסד לאחר הרשעה בעבירת מין, עיקר האחריות מוטלת על המוסד החינוכי לאסור את עבודתו של מורשע בעבירת מין במסגרת המוסד. עם זאת, אין בכך כדי להסיר אחריות מהנאשם להפסיק את עבודתו מייד לאחר שהורשע. קיים כאן כשל באי דיווח על ההרשעה, שכתוצאה מכך המשיך הנאשם להיות מועסק בבית הספר, ויש למצוא את הדרך לדווח מייד למשרד החינוך ולמוסדות החינוך השונים על כל הרשעה של מי שנדון בעבירת מין".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אישום: מכר ברשת פרטי כרטיסי אשראי של מאות ישראלים

תחזית: ירידה קלה בטמפרטורות ומעונן חלקית; עדיין חם מהרגיל

לראשונה זה 12 שנים: תינוק נולד באי מבודד באוקיינוס האטלנטי

שמאי הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין בתלמידות בבית ספר בצפון תל אביב בו לימד. ע"פ כתב האישום, ארבע מהתלמידות היו בגילאי 8-7 וילדה נוספת בת 13 תושבת ראשון לציון לה העביר שיעורים פרטיים בביתה.

כתב האישום נגד שמאי גולל שורת עבירות קשות אותן ביצע שמאי במהלך השיעורים בכיתה לעיני התלמידים. בין השאר נכתב כי המורה הושיב את התלמידות על ברכיו, הכניס את ידיו מתחת לברכיהן ונגע באיבריהן המוצנעים, לעיתים חרף התנגדותם הפיזית והמילולית, נגד ארבע תלמידות.

 שאול שמאי לקראת גזר דינו
 

שאול שמאי לקראת הקראת גזר דינו (חדשות עשר)

 

כתב אישום שני הוגש בגין העבירות אותן ביצע במהלך השיעור הפרטי עם בת ה-13 בביתה בראשון לציון, במשך שנתיים, בארבעה מועדים שונים. בין השאר אמר שמאי לתלמידה באחת הפעמים "את צריכה להירגע קצת". הוא אף נאשם בכך שביקש ממנה שלא לספר על מעשיו לאיש. הילדה התקשרה כשהיא בוכה לאמה, שיצרה קשר עם המורה. במהלך שיחתם הטיחה בו האם: "כיצד הוא לא מתבייש להיות מורה". בתגובה הוא ענה לה "מה אני אגיד לך".

בשלב הטיעונים לעונש פנה שמאי לשופט ואמר לו: "קודם כל, אני מצטער על הכול. אני מצטער כלפי הבנות שפגעתי בהן, אני מצטער כלפי ההורים, אני מצטער כלפי ההורים שלי והילדים שלי. אבל צריך פרופורציות, עשו ממני גדול העבריינים של במדינה, אני עבריין ומגיע לי עונש אני לא מתכחש אבל יש גבול!". אמר. כל הזמן יש כתבות בחדשות, כל הזמן אני בכותרות. אני רוצה לעבור שיקום ולטפל בעצמי".

עוד אמר שמאי כי "כל פעם שיש דיון, יום לפני אני מככב בכותרות. כשלא תופסים אותך, אתה חיי בהדחקה מוחלטת. רק בעזרת טיפול אתה מסיר את המסכות שלך. אני הודיתי במעשים ואני עומד מאחורי זה, אני לוקח אחריות מלאה על כל מה שעשיתי. כשאני מסתכל במבט לאחור זה עוד לא מתעכל לי, לא נתפס לי העניין הזה. אני מאמין שאני יכול לצאת מזה. הדבר הכי חשוב לי כרגע זה לעבור שיקום, לשקם את המשפחה שלי".

אחותו של שמאי פנתה גם היא לשופט על דוכן העדים ואמרה לו כי משפחתה "מרוסקת". לדבריה, "זאת פגיעה אנושה ונצחית שלא תעזוב אותנו לעולם. אמא שלנו היא אישה שבורה, מרוסקת, מלקה את עצמה, לא מאמינה שזה קרה לבן שלה, היא אישה מאוד מבוישת".

יחד עם כל זה, הוסיפה, "כל אחד במשפחה מבין ויודע שאין פה שום אופציה אחרת חוץ מטיפול ושיקום של אחי. אנחנו נעזור לו, זה מה שהוא רוצה, אין אופציה אחרת. אני פונה לבית המשפט להשתמש במידת הרחמים עם אחי, שאול, שמבין, מודה ומצטער על מעשיו ורוצה לתקן את עצמו, הוא רוצה להשתקם ולפתוח בחיים חדשים. אנחנו נוודא בתור משפחה שכך יהיה".

בחודש ינואר האחרון, הורים לתלמידים בבית הספר "נעמי שמר" שלחו התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים למשרד החינוך ולפרקליטות המדינה בדרישה לפטר את מנהלת ביה"ס ענת מני, בעקבות מה שהם מכנים "מחדלים בהתנהלותה בפרשה". בכתב ההתראה שהוגש באמצעות עורכת הדין דפנה הולץ לכנר טענו ההורים כי "התנהלות המנהלת נגועה בניגוד עניינים מובהק בין צרכיה האישיים לבין צרכיהם החיוניים של ילדי בית הספר וצוות המורים דווקא במצב הקשה שנוצר".

כזכור, עם פרוץ הפרשה, חתמו יותר ממאה הורים בבית הספר על עצומה שנשלחה לשר החינוך נפתלי בנט, בה הם דרשו להדיח את מנהלת המוסד החינוכי בעקבות הטענה כי היא ידעה על עברו של שמאי ובכל זאת בחרה להעסיקו. "ברצוננו להביע את משבר האמון העמוק והבלתי הפיך שנוצר בין ההורים ובין הנהלת בית הספר ובראשה המנהלת", כתבו ההורים בעצומה.

בתגובה לגזר הדין של שאול שמאי נמסר מהמועצה לשלום הילד: "בכוונתנו לפנות לפרקליטות בדרישה לערער על קולת העונש. מדובר במקרה חמור ביותר של פגיעות קשות שנעשו בבית הספר, במקום בו היו הקטינות צריכות להיות הכי מוגנות ובטוחות ועל ידי מי שהיה אמון על שלומן ובגד באמון זה. גם הפעם, העונש שנקבע בגזר הדין אינו משקף את חומרת העבירות ואת הפגיעה הקשה בקטינות בהן פגע והוא גם אינו מביא לידי ביטוי את הפגיעה הקשה שנגרמה לקטינים האחרים, עליהם היה אחראי הפוגע. הגיע הזמן בו תונהג מדיניות ענישה ברורה ולא מתפשרת כלפי כל מי שפוגע בקטינים והמסר המועבר לציבור יהיה ברור וחד משמעי".