משרד החוץ האיראני: "נישאר בסוריה כל עוד אסד יבקש מאיתנו"

בהראם קאסמי, דובר המשרד, אמר כי "מי שצריך לצאת מסוריה הם אלה שנכנסו אליה ללא הסכמת הממשלה". ההתבטאות מגיעה עשרה ימים לאחר התקיפה הישראלית באתרים איראנים צבאיים

דובר משרד החוץ האיראני, בהראם קאסמי, התייחס היום (שני) לנוכחות של מדינתו בסוריה ואמר: "נישאר בסוריה כל עוד קיימת בה סכנת טרור וכל עוד משטרו של אסד יבקש זאת מאיתנו. מי שצריך לצאת מסוריה הם אלה שנכנסו אליה ללא הסכמת הממשלה".

דבריו של קאסמי מגיעים כעשרה ימים לאחר תקיפת חיל האוויר הישראלי בסוריה שבה נהרגו בין היתר 11 איראנים. התקיפה הגיעה בתגובה לירי של 20 רקטות מסוג גראד ופאג'ר ממרחק של 40-30 קילומטרים מפאתי דמשק, לכיוון ישראל. 16 מהם נפלו בסוריה ועוד ארבע יורטו על ידי כיפת ברזל. במהלך התקיפה הופצצו למעלה מ-50 יעדים של איראן ושל כוח קודס בסוריה, הכוללים בין השאר אתרי מודיעין איראניים, מתחם צבאי של כוח קודס בכיסוואה ואתר לוגיסטי איראני הסמוך לדמשק. 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

ניבי זגורי נעצר בחשד למעורבות ברצח גרושתו של טל קורקוס

אישום: מכר ברשת פרטי כרטיסי אשראי של מאות ישראלים

לראשונה זה 12 שנים: תינוק נולד באי מבודד באוקיינוס האטלנטי

 צילום מדמשק בזמן תקיפת ארה"ב בחודש אפריל האחרון
 

צילום מדמשק בזמן התקיפה הלילה (חדשות עשר )

 

יומיים לאחר התקיפה בסוריה, השמיע אחמד חתאמי, חבר "מועצת המומחים" במשטר האיראני שבוחרת את המנהיג העליון ומפקחת על פעולותיו, איום חריף נגד ישראל. "נמשיך לפתח את מערכות הטילים שלנו כדי שישראל תמשיך לחיות בסיוט", אמר, "אם ישראל תבצע מעשה טיפשי - נמחק את תל אביב וחיפה". 

באותו יום פרסם משרד החוץ האיראני הודעה בטלוויזיה המקומית לפיה לסוריה יש כל זכות להגן על עצמה נגד ישראל: "התקפותיו של המשטר הציוני על אדמת סוריה הם הפרה בוטה של ריבונותה של סוריה והן מנוגדות לכל האמנות הבינלאומיות". עוד נמסר בהודעה כי "השתיקה הבינלאומית מעודדת את ישראל לתקוף בסוריה, בעלת בריתה האזורית של איראן". דובר המשרד ציין כי "המשטר הציוני אינו יכול לסבול שלום ויציבות באזור ורואה את ביטחונו בהפיכת המזרח התיכון לאזור בלתי יציב".