אילוסטרציה, רויטרס

אישום: מכר ברשת פרטי כרטיסי אשראי של מאות ישראלים

תושב חברון בן 33 מואשם כי במשך עשור ניהל רשת אינטרנטית שבה השתתפו מעל מיליון משתמשים מכל רחבי העולם, שחייבו את הכרטיסים הישראליים הגנובים בסכום של מיליון שקלים

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד חלמי גית, תושב חברון בן 33, בגין מרמה והלבנת הון בסך של כ-31 מיליון שקלים. מכתב האישום עולה כי גית ניהל פורומים לשיתוף ומכירה של פרטי כרטיסי אשראי גנובים, בהם השתתפו כ-1,300,000 משתמשים מכל רחבי העולם.

בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב ע"י עו"ד יעלה הראל ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, נכתב שבפורום שניהל גית היו פרטים של מאות כרטיסי אשראי ישראליים, והמשתמשים באתר חייבו את הכרטיסים הישראליים בסכום של לפחות מיליון שקלים. גית מואשם בהונאה בכרטיסי חיוב בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מתן אמצעים לביצוע פשע, עבירות על חוק המחשבים והלבנת הון בהיקף של למעלה מאלף ביטקוין.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

ראש ארגון פשע נעצר בחשד למעורבות ברצח אשתו של טל קורקוס

לראשונה זה 12 שנים: תינוק נולד באי מבודד באוקיינוס האטלנטי

היום: פרגוואי תחנוך את שגרירותה בירושלים

מכתב האישום עולה כי גית הקים וניהל את הפורומים בשנת 2008 ועד למועד מעצרו בתחילת החודש, וכי הכניסה אל הפורומים הייתה ללא תשלום, אולם המשתמשים יכלו לרכוש מעמד VIP תמורת תשלום לנאשם, ובמקרה כזה היו זוכים לקבל פרטים גנובים של כרטיסי אשראי "טריים", אשר הסיכוי לחייב אותם בפועל – גבוה יותר. בנוסף, הנאשם פרסם מדריכים שסיפקו מידע וכלים כיצד לבצע עבירות מחשב שונות, לפרוץ מרחוק למחשבים ולהשתלט על מחשבים או על שרתים מרוחקים.

עוד עולה מכתב האישום כי גית נהג להציע במרמה למכירה מכשירי טלפון סלולאריים במחירים מוזלים. מרגע שמשתמש היה מעביר לידיו של הנאשם את כספו, היה הנאשם חוסם את המשתמש מהאתר, ונוטל את כספו מבלי לספק תמורה. לאחר מכן היה מפרסם הודעה, כביכול בשמו של המשתמש המרומה, שבה הוא מודה לגית על אספקת הטלפון הנייד המוזל.

כדי להסוות את זהותו השתמש גית במספר אמצעים טכנולוגיים. בין היתר דרש כי כל התשלומים אליו יתבצעו באמצעות ביטקוין, שמלכתחילה מקשה מאוד על איתור המחזיק בו. בנוסף, הנאשם ביצע העברות כספיות רבות בין ארנקי ביטקוין לצורך טשטוש עקבותיו, השתמש בשירותי מיסוך מקוונים להרחקתו מחשבונותיו השונים, וכן רשם חלקים מהרכוש שבבעלותו על שמם של קרובי משפחתו. במהלך החקירה, בצעד תקדימי, נתפס ארנק ביטקוין של גית והועבר הסכום שנמצא בו לארנק ביטקוין משטרתי.