ניבי זגורי בבית המשפט, חדשות עשר

ניבי זגורי נעצר בחשד למעורבות ברצח גרושתו של טל קורקוס

ראש ארגון הפשע נעצר בחשד ששלח את רוצחיה של דבורה הירש - חצי שנה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין רצח בעלה לשעבר. בשבוע שעבר נעצרו 7 חשודים נוספים בפרשה

  • פורסם ב:
  • 21/05/2018 10:40
  • |
  • עודכן ב:
  • 21/05/2018 14:50
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

ראש ארגון הפשע ניבי זגורי נעצר היום (שני) בחשד ששלח למשימתם את רוצחיה של דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס. מעצרו הוארך בשבוע. כמו כן, נעצר חשוד נוסף במעורבות בפרשה.

זגורי עצור עד תום ההליכים נגדו בתיק הנוגע למעורבותו ברצח קורקוס עצמו. במשטרה חשדו שזגורי עומד מאחורי תכנון הרצח של הירש כבר מתחילת החקירה. בדיון בבית המשפט השלום בבאר שבע נקבע כי מעצרו יוארך בהסכמה בשבוע. עורך דינו, אורי בן נתן, הכחיש את החשדות המיוחסים למרשו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לראשונה זה 12 שנים: תינוק נולד באי מבודד באוקיינוס האטלנטי

היום: פרגוואי תחנוך את שגרירותה בירושלים

תחזית: ירידה קלה בטמפרטורות ומעונן חלקית; עדיין חם מהרגיל

 העבריינים מיכאל מור וניב זגורי
 

העבריינים מיכאל מור וניב זגורי (ללא קרדיט)

 

בשבוע שעבר נעצרו שבעה תושבי הדרום בחשד למעורבות ברצח. השבעה הובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בבאר שבע. מעצרו של אמיר בן שימול הוארך עד ליום חמישי, כמו גם מעצריהם של אופיר אוזן, אליחי יונס, משה רובין ומוטי אלמקייס - גיסה של הירש. מעצרו של שמעון קארוצ'י הוארך עד ליום שישי הקרוב. מעצרו של שאגל לוי הוארך עד הבוקר.

אחותה של הירש מסרה אז בעקבות מעצר החשודים כי "הצדק יצא לאור, אלוהים ישלם להם על מה שהם עשו". לדבריה, "לא הופתענו כששמענו מי נעצר כי מהרגע הראשון חשדנו בהם. לא היה לנו ספק שהרצח של אחותי זה נקמה בקורקוס בגלל שהפך לעד מדינה, ועכשיו כשאנחנו רואים מי נעצר - ברור שאלה חיילים שיש להם קשר ישיר למי שרצה לפגוע בו ופגע בה".

 עורך הדין אורי בן נתן
 

עורך הדין אורי בן נתן (חדשות עשר )

 

.

בדצמבר 2017 הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום נגד העבריין ניבי זגורי בגין שני מעשי רצח ושלושה ניסיונות רצח,

וכתב אישום נגד מיכאל מור בגין רצח עד המדינה טל קורקוס. בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד אריק איטל, אליושה בן שלום ושמעון שרביט בגין מעורבותם בשני מקרי רצח.

לפי כתב האישום, לאחר שחרורו של זגורי ממאסר אותו ריצה, החליט לגרום למותם של העדים, אלישע סבח וטל קורקוס, אשר ראה בהם אחראים להעמדתו ולהעמדת אדם איטל, מקורבו, לדין. כמו כן, החליט לרצוח את לירז תשובה, בתו של סבח, לאחר שהתברר על חקירתה על ידי המשטרה ובשל החשש שתגוייס כעדת מדינה ותפליל אותם. זגורי ומור חברו יחד לחסל את עד המדינה כדי להרתיע את כל מי שיתכנן לחצות את הקווים בעתיד. לשם כך הוא גייס את אריק איטל, מקורבו של זגורי ואחיו של אדם איטל, רוצח שכיר בעצמו שהורשע בארבעה מעשי רצח.

קורקוס היה יד ימינו של זגורי ואחד האנשים הכי חזקים בעולם הפשע בדרום הארץ. בשנת 2007 הפך לעד מדינה והפליל את זגורי, שנשלח בעקבות כך לשבע שנות מאסר. לאחר מכן נכנס קורקוס לתכנית להגנת עדים, נסע עם אשתו, דבורה הירש, וילדיו לחו"ל. כשחזרו לארץ, יחסיהם עלו על שרטון, קורקוס היה אלים כלפי אשתו והיא אף הוציאה צו הרחקה. קורקוס התעלם מהצו ואף נשלח לכלא בגלל שהפר אותו. בזמן שהיה בכלא, הירש נרצחה במארס 2016. היא הייתה בחניית ביתה, ונורתה לעיני שלושת ילדיה. קורקוס עצמו חוסל ביוני 2017 לאחר שרכבו התפוצץ.