ליברמן: "עודה ושותפיו הם מחבלים, מקומם לא בכנסת אלא בכלא"

שר הביטחון תקף את יו"ר הרשימה המשותפת, שתועד מתעמת עם שוטרים שמנעו ממנו לבקר מפגין עצור בבי"ח. עודה: "חבל שלא צייץ שתוך 48 שעות אני בכלא, אז בכלל לא הייתי דואג"

בווידאו: העימות של עודה עם השוטרים בכניסה לבית החולים בני ציון

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף היום (ראשון) את יושב ראש הרשימה המשותפת אימן עודה. "כל יום שאיימן עודה ושותפיו מסתובבים חופשי ומקללים שוטרים הוא כישלון של רשויות האכיפה", צייץ שר הביטחון בטוויטר, "מקומם של המחבלים האלה הוא לא בכנסת אלא בכלא. הגיע הזמן שישלמו את המחיר על מעשיהם".

ליברמן התייחס לעימות של עודה אתמול עם שוטרים בכניסה לבית החולים בני ציון בחיפה, שגם תועד. יו"ר הרשימה המשותפת הגיע למקום לבקר את ג'עפר פרח, מנהל מרכז מוסאווא לזכויות האזרחים הערבים, שנעצר שלשום בהפגנה בחיפה נגד מדיניות הממשלה בעזה. פרח סובל משבר ברגלו, שעל פי הטענות נגרם לו במהלך מעצרו או במהלך החקירה, והוא מאושפז בבית החולים בתנאי מעצר.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

לראשונה: אדם נפצע מההתפרצויות הגעשיות בהוואי

מטיילים בחג: 50 אלף ישראלים פוקדים את אתרי הטבע ברחבי הארץ

בצל איומי צ' קוריאה: מון וטראמפ שוחחו על הפסגה הצפויה

עודה הגיב לציוצו של שר הביטחון, וכתב: "חבל שלא צייץ שתוך 48 שעות אני בכלא - אז בכלל הייתי יודע שאין מה לדאוג". זאת, ברמיזה לאיומו של ליברמן כי יביא לחיסולו של מנהיג חמאס איסמעיל הנייה תוך 48 שעות - שלא מומש.

בתיעוד נראה עודה, יחד עם עורך הדין נידאל עותמאן המייצג את פרח, מגיעים לבקרו בבני ציון. בכניסה לבית החולים, ביקשו מהם השוטרים לעזוב את המקום כיוון שהם "קשורים לעצור". בהמשך, הטונים בין הצדדים הפכו לגבוהים ועודה אמר לאחד השוטרים: "לך קיבינימט, אתה אפס". עותמאן קרא לעברם: "חבורת ביריונים אתם". אחד השוטרים ענה להם: "תתלוננו למח"ש".

עודה הגיב למקרה, ומסר: "הגעתי לבית החולים על מנת לבדוק את מצבו של ג'עפר פרח שנעצר בריא ותחת ידם של השוטרים הגיע למצב שנזקק לאשפוז. השוטרים שהתעלמו מהחסינות הפרלמנטרית שלי חסמו את דרכי באגרסיביות". לדבריו, "כל אזרח שמאמין בחופש הביטוי צריך להזדעק נגד התנהלות המשטרה בימים האחרונים ולהצטרף אלינו למחאה".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס גם הוא למקרה בטוויטר, וצייץ היום כי "אנחנו מכירים את ג'עפר פרח מפעילותו העניפה בכנסת". הוא תיאר אותו כ"איש שיחה וגם לעיתים איש וויכוח אבל בטח לא אלים, כזה שיכול לסיים מעצר עם שברים ברגליו". הרצוג הבהיר כי "זכות ההפגנה בישראל שמורה לכולם ואסור לשכוח שהיא זכות יסוד. לכן, יש לקיים בדיקה רצינית ולתת לציבור תשובות מלאות על שאירע". 

 איימן עודה מתעמת עם שוטרים בביה"ח בני ציון
 

איימן עודה מתעמת עם שוטרים בביה"ח בני ציון( חדשות עשר)

 

המשטרה מסרה בתגובה לאירוע: "צוות השיטור של תחנת חיפה נכח בבית החולים כדי לשמור על עצור החשוד בעבירות סדר ציבורי בהפגנה אמש. מספר גורמים ניסו להגיע אל העצור בניגוד לחוק, על אף הנחיית השוטרים לעזוב את המתחם. צר לנו שנבחר ציבור, המכהן כחבר כנסת, סירב להישמע להנחיות השוטרים, תוך גידופם ולפיכך - הוגשה לאחר האירוע תלונה רשמית נגדו בגין העלבת עובד ציבור".

מוקדם יותר שלשום עשרות בני אדם, בהם עודה וחברי כנסת נוספים מהרשימה המשותפת, הפגינו מול מטה מחוז חוף של המשטרה בחיפה, בדרישה לשחרר את כלל העצורים מההפגנה שנערכה אמש בעיר. הדרישה לשחררם מגיעה בעקבות הטענות לאלימות שוטרים כלפיהם, במהלך ההפגנה ובמהלך מעצרם, ועל רקע החלטת המשטרה להאריך את מעצרם של 19 מתוך 21 מהעצורים, החשודים בהפרות סדר.

במשטרת מחוז חוף לא הכחישו במפורש את טענות המפגינים על אלימות במעצרים ומסרו בתגובה: "לא נאפשר פגיעה בשלום הציבור ובטחונו. כל ניסיון לפגוע בסדר בציבורי ובשגרת התנועה, כמו גם במרקם החיים המיוחד בעיר, יזכה למענה מיידי לשם הפסקתו". גורמים במשטרה הגיבו באופן דומה והוסיפו: "אם למישהו יש טענות נגד המשטרה - שיפנה למח"ש".