"בזכותה שונה זה מיוחד – ומיוחד זה טוב": על אפקט נטע ברזילי

כולם מבינים שזוכת האירוויזיון מביאה איתה משהו שונה, אך כיצד התמודדה עם השוני כל השנים ומה התגובות שקיבלה כשניסתה להתפתח מקצועית? נטע היא השראה לכל אחד קצת אחר

זה היה השבוע של נטע ברזילי, היא ניצחה בענק על אף הסקפטיות הרבה שליוותה אותה עד הגמר הגדול של האירוויזיון. רבים תהו מה יש בברזילי ומה כל כך מיוחד בה. פעם אחר פעם, ברזילי חזרה על האימרה "תודה שקיבלתם את השונה". אז מה בעצם קרה בילדותה שגרם לה להניח שהיא כל כך שונה?

"אמרו לי מה להיות כל כך הרבה זמן, אמרו לי מה לשיר" סיפרה ברזילי והוסיפה: "אמרו לי להפסיק לעשות קולות מוזרים, אמרו לי שאני לא מספיק 'מיינסטרים' כדי לעבוד במקצוע".

ברזילי סיפרה כי מעולם לא חסכו ממנה הערות על משקלה: "אמרו לי להתלבש בשחור כי זה יותר מחמיא, להפסיק ללבוש חצאיות קצרות, לא לבוא לשיר בחתונות כי אני שמנה מדי". אך ברזילי לא ויתרה, היא האמינה בעצמה וידעה כי היא שונה אך שווה, ומאוד: "אז לקחתי את הדברים בידיים שלי ואמרתי שכן - מזה כן".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לאחר ההמראה: מטוס נוסעים התרסק בקובה; נפגעים רבים

השרב הקיצוני ועפיפוני תבערה: גל שריפות ברחבי הארץ

מתיחות בשישי הראשון של הרמדאן; הנייה: כואבים את אונס פלסטין

 נטע ברזילי בקליפ לשיר TOY
 

נטע ברזילי בקליפ לשיר TOY (צילום מסך - כאן )

 

"בעזרת נטע הבינו ששונה זה מיוחד - ומיוחד זה טוב", אמר ירדן פרידקובסקי שחווה חרם חברתי. פרידקובסקי תיאר את החוויה שלו בתור ילד "שונה" בבית ספר יסודי: "מכיתה ג' עד כיתה ה' עברתי חרם בגלל אהבתי לאומנויות הבמה, זו צלקת שאי אפשר להוריד. להיות שונה ושייך זו מלחמה שאין בה תיקו או פשרה, זה או שונה או שייך".

פרידקובסקי שיתף מדוע הוא רואה בזוכת האירוויזיון מודל לחיקוי: "הזדהתי איתה מהרגע הראשון, היא אחרת ושונה. בתוך תוכנו כולנו רוצים להיות מי שאנחנו ונטע מראה שאנחנו יכולים להיות. היא מוכיחה שזו הגרסה הכי טובה שלנו".

ברזילי סיכמה כי היא מקווה שהיא נותנת השראה לילדים ללכת עם ראש טיפה יותר מורם ולהבין כי "מיוחד" זו לא מילה גסה. "אם לי כילדה הייתה דמות כמו נטע בפריים טיים, הייתי פחות סובלת בוודאות".