"לא רשלנות, יהירות": אמה של אחת ההרוגות מאסון השיטפון מדברת

רותם בר-שלום, שאיבדה את בתה אילן יחד עם 9 מחבריה למכינה, סיפרה ב"שישי" על ההתמודדות עם האבל ועל הציפייה ללקיחת אחריות והענשתם של ראשי המכינה: "לנו זה מאוחר מדי"

רותם ואוריאל בר-שלום איבדו את בתם אילן באסון השיטפון בערבה. היא נהרגה ביחד עם תשעה מחבריה למכינת "בני ציון" שבתל אביב. לפני כמה ימים הם כתבו פוסט ארוך וכואב שבו פנו אל אילן והבטיחו לדרוש קבלת אחריות ממי שלדבריהם לא קיבלו אותה, הערב (שישי) רותם הגיעה לאולפן "שישי".

"געגוע... אין לי מילים לתאר, אפילו לא הגענו לרמה של הגעגוע, החלל של לנסות להבין את האין, שאני מסתובבת בבית, הולכת לחדר שלה, הספר שנשאר שם וכל מיני תזכורות שהיא כתבה לעצמה", אמרה רותם על ההתמודדות עם האבל הקשה. "איכשהו במהלך הבוקר כל אחד בעבודה, בלימודים, אבל מגיע אחר הצהריים.... געגוע זה נשמע לי כמו משהו טוב מדי לחוסר הזה שאנחנו מרגישים בבית".

 רותם בר-שלום, אמה של אילן שנהרגה באסון השיטפון בערבה
 

רותם בר-שלום, אמה של אילן שנהרגה באסון השיטפון בערבה( חדשות עשר)

 

בתחילת השבוע המשטרה המליצה להגיש כתבי אישום נגד מנהל המכינה, יובל כהאן, בגין גרימת מוות ברשלנות, ונגד המדריך אביב ברדיצ'ב, בגין הריגה. "היינו מצפים ששני האנשים האלה יעמדו לדין בהתאם למה שהם עשו", אמרה רותם והוסיפה: "לא הייתה שם רשלנות, לא הייתה מעידה חד-פעמית, הייתה תפיסה, איזושהי אידיאולוגיה, יהירות. לא חשבתי שחטא היוהרה יוביל את מה שקרה".

"זו הייתה הגישה. אני מאלה שעזרו להקים את המכינה הזאת, כולנו עזרנו, התגייסנו והתנדבתי שם שנים, אבל עכשיו רק אני מבינה איך לא ראיתי את ההתנהלות הזו, שזו בעצם האידיאולוגיה", המשיכה, "אני כועסת, ראשית על עצמי, שסמכתי על האנשים הלא נכונים. זה כאילו שנתתי לחבר שלי לשמור על הילדה שלי והוא הרג לי אותה. אני מאוד כועסת, על יובל, על אביב, שלקחו את ההחלטה המטופשת הזאת שמגיעה ממקום מזלזל, אדיש".

רותפ סיפרה כי העובדה שאף אחד מהמכינה לא קם ולקח אחריות מאכזבת אותה מאוד. "אני מצפה ללקיחת אחריות קודם כל מהמכינה עצמה. אני מצפה שיסגרו את הפעילות של המכינה", אמרה, "אני לא יוצאת בשם כולם, אבל כן החלטנו לצאת למאבק ציבורי, שיקבעו גוף שמפקח. להמשיך גם לבדוק, איפה המקום של משרד החינוך, של משרד הביטחון, של מועצת המכינות. לנו זה כבר מאוחר מדי, אבל לפחות שתהיה איזושהי משמעות למוות של הילדים האלה".

 אילן בר שלום, שנהרגה באסון השיטפון בערבה

אילן בר שלום, שנהרגה באסון השיטפון בערבה (חדשות עשר)

 
 הרוגי האסון בערבה
 

הרוגי האסון בערבה (חדשות עשר)