ארה"ב: תלמיד תיכון בטקסס יצא למסע ירי והרג 10 אנשים

חמוש פתח באש בבי"ס בעיירה סנטה פה. מושל טקסס: 10 הרוגים, מרביתם תלמידים, ו-10 פצועים. היורה נעצר ואותרו מטעני נפץ. טראמפ: "נעשה הכל כדי להגן על בתי הספר"

אירוע ירי בתיכון בארצות הברית: תלמיד תיכון בטקסס פתח באש אתמול (שישי) בבית ספר שבו למד בעיירה סנטה פה וגרם למותם של עשרה אנשים, כך מסר מושל טקסס, גרג אבוט. השריף המחוזי הוסיף כי מרבית ההרוגים הם תלמידי תיכון. הוא הוסיף כי היורה נעצר בחשד לרצח, וכי מדובר בתלמיד בית הספר. בהמשך, התבררה זהותו של החשוד בירי: נער בן 17 בשם דמיטרי פגורציס.

עוד מסר השריף כי שוטר נפצע במהלך האירוע, וכי שישה אנשים פונו לבתי החולים. הוא אמר כי מטעני חבלה נמצאו במבנה ביה"ס וסביבו, וכי המשטרה פועלת לנטרלם. מושל טקסס מסר כי פגורציס היה חמוש ברובה ובאקדח שהיו שייכים לאביו. לפי המושל, פגורציס תכנן להתאבד בתום מסע ההרג אולם הסגיר עצמו לרשויות החוק בסופו של דבר. החוקרים מצאו יומן שבו כתב כי הוא מתכנן לבצע את הטבח. מעבר לכך, לדברי מושל טקסס, לא היו שום סימנים מחשידים בנוגע לפגורציס. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הורה על הורדת דגל ארה"ב לחצי התורן ברחבי המדינה על מנת "לחלוק כבוד" לנפגעי האירוע.

היורה בתיכון בטקסס
 

היורה בתיכון בטקסס (טוויטר)

 

לפי עדי ראייה, הופעלה אזעקת האש בביה"ס והתלמידים רצו למסדרונות, אז החמוש פתח באש. אדם נוסף, הקשור באופן כלשהו לאירוע נעצר גם הוא. מדובר במקרה ה-22 של ירי בבית ספר אמריקני מאז תחילת השנה, כאשר מחר אמורות להתקיים בביה"ס חגיגות סיום הלימודים. העיירה נמצאת כ-48 ק"מ בכיוון דרום מזרח ליוסטון, ומתגוררים בה כ-13 אלף תושבים.

בהודעה רשמית נמסר כי כוחות המשטרה פועלים לאבטח את בניין בית הספר "והחלו בפרוטוקול חירום על מנת לשחרר את התלמידים ולהעבירם למקום אחר". תלמידה העידה בפני תחנת טלוויזיה מקומית כי החמוש נכנס לכיתה במהלך השיעור הראשון ופתח באש. עוד אמרה כי ראתה נערה שמדממת מרגלה בזמן שנמלטה מהמקום.

הנשיא טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו: אירוע ירי בבית ספר בטקסס. הדיווחים הראשוניים לא נראים טוב. שאלוהים יברך את כולם!". בנאום שנשא טראמפ, בוועידה שנקבעה מראש, אמר הנשיא האמריקני: "נעשה הכל כדי להגן על בתי הספר ולהוציא את הנשק ממי שמאיים". בתחנות הטלוויזיה האמריקניות שודרו סרטונים המראים כוחות גדולים של משטרה בסביבת בית הספר וכן כמות גדולה של אוטובוסים שנועדו לפינוי התלמידים.

בית הספר התיכון בסנטה פה טקסס שבו התרחש אירוע ירי
 

בית הספר התיכון בסנטה פה טקסס שבו התרחש אירוע ירי (טוויטר)