פוטר הקריקטוריסט הגרמני שאייר התמונה מעוררת המחלוקת של רה"מ

העיתון "זידוייטשה צייטונג" הודיע כי הפסיק את העסקתו של האמן שצייר את נתניהו בבגדיה של נטע ברזילי, בעודו מחזיק בטיל עליו צויר מגן דוד. האמן שעורר הסערה: לא מתחרט

הקריקטורה הפוגענית, ההתנצלות ועתה – מכתב הפיטורים: העיתון הגרמני "זידוייטשה צייטונג" הודיע אמש (חמישי) כי הוא פיטר את הקריקטוריסט שאייר תמונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבעיני רבים הייתה אנטישמית ופוגענית. הקריקטורה פורסמה בעיתון ביום שלישי השבוע, ועד מהרה עוררה סערה רבה.

הקריקטורה מתחה ביקורת על התנהלות ישראל במהלך המהומות בגדר רצועת עזה יממה קודם לכן, ביום בו שגרירות ארה"ב נחנכה בירושלים, תוך שילוב אלמנטים מהופעתה של  נטע ברזילי בתחרות האירוויזיון. בקריקטורה, ניתן היה לראות את נתניהו/ברזילי מכריז "בשנה הבאה בירושלים" כשהוא מחזיק בטיל עם מגן דוד על במת האירוויזיון. כל זאת בעוד ראש הממשלה הישראלי עטוף בצעיף עם מה שנראה כלהבות או כתמי דם, וכשה-V בכיתוב האנגלי של המילה "אירוויזיון" הפך למגן דוד.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יממה וחצי לפני החתונה המלכותית: לונדון מוכנה לאירוע המרגש

רצח דבורה הירש: לפני שנתיים, החשוד במעשה האשים דווקא את הבעל

הרפורמה בדרך: האם תעריפי החשמל ירדו בשנים הקרובות?

 קריקטורה של בנימין נתניהו כנטע ברזילי בעיתון הגרמני זידוייטשה צייטונג
 

הקריקטורה על נתניהו בעיתון הגרמני "זידוייטשה צייטונג" (חדשות עשר)

 

בהמשך, פרסם העיתון התנצלות, ובה הבהרה שהקריקטורה לא הייתה צריכה לראות אור. בהודעה נכתב כי הקריקטוריסט טוען שצייר מגן דוד על סמל האירוויזיון ועל הטיל רק כדי להמחיש שהתחרות בשנה הבאה בירושלים. בהמשך, גם לאחר ההודעה על פיטוריו, אמר הקריקטוריסט כי הוא אינו מתנצל על תוכן הציור.

אך דומה שהלחץ הציבורי בגרמניה עשה את שלו, והעיתון בחר לקחת צעד קדימה ולפטר את האמן שעבד בעיתון עשרות שנים. ב"בילד" הגרמני נכתב שקריקטורה כזו יכולה הייתה להופיע בדר-שטירמר – השבועון הגרמני ששימש את המפלגה הנאצית בגרמניה להפיץ את משנתה החל משנות ה-20 של המאה הקודמת ועד לסיום מלחמת העולם השנייה.