יממה לפני החתונה המלכותית: לונדון מוכנה לאירוע המרגש

אתמול נערכה החזרה הגנרלית בארמון וינדזור לחתונה של הנסיך הארי ומייגן מרקל. אביה של מרקל לא יגיע לאירוע, אלטון ג'ון ישיר, ועיני העולם נשואות לעבר חשיפת שמלת הכלה

ביום שבת בצהריים יתקיים האירוע שמעסיק את כל העולם: החתונה המלכותית של הנסיך הארי ומייגן מרקל. אתמול (חמישי) נערכה החזרה הגנרלית עם הקפדה יתרה על כל הפרטים והצגת התלבושות המיוחדות. בהודעה רשמית של משפחת המלוכה, נמסר כי הנסיך צ'ארלס ילווה את מרקל בטקס החתונה. מה שעדיין לא ידוע, זה כיצד תראה שמלת הכלה. בעוד יממה נדע איזה מעצב אופנה נבחר וייכנס לפנתאון.

מי שלא ישתתף בטקס הוא אביה של הכלה, כך הודיעה באופן סופי משפחת מרקל. הסיבה הרשמית היא מצבו הרפואי וניתוח לב שעבר אשר מונעים ממנו להגיע ללונדון. עם זאת, כלי התקשורת סוברים כי דווקא הכסף ששולם לו בעבור צילומי פפארצי והשערורייה שהתעוררה היא הסיבה שהובילה להיעדרותו. עם זאת, היא לא משפיעה על האהדה של הציבור הבריטי לזוג המלכותי.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

רצח דבורה הירש: לפני שנתיים, החשוד במעשה האשים דווקא את הבעל

הרפורמה בדרך: האם תעריפי החשמל ירדו בשנים הקרובות?

הרשויות המקומיות מאיימות על הורי תלמידים: שלמו או שנתבע אתכם

הבוקר בירך יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, את הזוג המלכותי לקראת חתונתם, וכתב בחשבון הטוויטר: "לזוג המלכותי שמתחתן מחר, הארי ומייגן - מזל טוב וברכות חמות! החתונה שלכם מעוררת התרגשות רבה בממלכה, וגם בישראל. אתם מתחתנים בערב 'שבועות', החג היהודי בו אנו קוראים על סיפור האהבה בין בועז לרות -שהוביל ללידת דוד המלך. ברכות לשנים ארוכות. מזל טוב!".

 הנסיך הארי ומייגן מרקל
 

הזוג המלכותי - הנסיך הארי ומייגן מרקל(רויטרס)

 

"חשוב לומר שאין איום מודיעיני על החתונה", הרגיע ג'יימס ויימס, שוטר במשטרת לונדון. כשגם חיילי משמר הארמון על הסוסים המהודרים והכרכרה מוכנים לקראת האירוע בטירת וינדזור. הלן ריצ'י, תושבת בריטניה, אמרה: "כיף להציץ ולראות את הכל מסודר בצורה יפה כל כך".

מייגן מרקל היא וודאי לא הכלה האידיאלית עבור משפחת המלוכה הבריטית, כיוון שהיא גרושה ופרוטסנטית. עם זאת, נראה שהמלכה אליזבת הפכה סבלנית יותר בשנים האחרונות וקיבלה בכל זאת את הכלה המיועדת. "אני חושבת שהיא תהיה מושלמת עבור הארי ושהם יסתדרו היטב", אמרה ג'נט, תיירת מאוסטרליה.

החתונה המלכותית צפויה להיות קטנה ואינטימית בהשוואה לחתונה של אחיו הגדול של הארי, הנסיך ויליאם עם קייט מידלטון לפני שבע שנים. כמו כן, השניים שמרו בסוד את רשימת המוזמנים, ורק היום התברר כי סר אלטון ג'ון, חברה של הנסיכה דיאנה, יופיע באירוע.

בשבת, משעה 13:00 משדר מיוחד של חדשות עשר: מבריטניה, ירושלים ותל אביב לסיקור החתונה המלכותית של הארי ומייגן: כל האורחים המכובדים, הפרטים על טקס המלכותי, המנות המפוארות, והשמלות הנוצצות. "חתונה מלכותית" – שבת באחת בצהריים בחדשות עשר.