דבורה הירש וקורקוס, חדשות עשר

רצח דבורה הירש: לפני שנתיים, החשוד במעשה האשים דווקא את הבעל

מוטי אלמקייס, שנעצר אתמול בחשד למעורבות ברצח גיסתו, הפנה אצבע מאשימה בריאיון לחדשות עשר, שנערך עמו בזמן הלוויתה, לעבר טל קורקוס: "יש לו את הפרופיל המתאים לרוצח"

במשטרה סבורים שפענחו את אחת מפרשות הרצח המזעזעות ביותר – רצח דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס, לנגד עיניהם של ארבעה ילדים שהיו איתה ברכב. שלשום (רביעי), נעצרו שבעה אנשים בחשד למעורבות ברצח, בהם מוטי אלמקייס, גיסה של הירש ואביה של אחת הילדות שישבה ברכב. לפני שנתיים בריאיון לחדשות עשר הוא דווקא הפנה אצבע מאשימה לעבר קורקוס: "יש לו את הפרופיל המתאים לרוצח – עבריין בלי כבוד ובלי נשמה", אמר.

בהלוויתה של הירש אמר אלמקייס כי "אני לא מאמין שיפגעו באישה. מי שמכיר את העולם הזה יודע שאין פה שום רווח אלא הפסד נפש. אני מכיר אותם לא יכול להיות קשר לזה". אחיותיה של הירש השתתפו אף הן בכתבה לפני שנתיים. "אפילו אנשים שבאו לשבעה וחיבקו ואותנו, יכולים להיות הרוצחים", אמרה אורטל הירש. אחותה מזל אמרה: "כל אחד שאני רואה אני תוהה אם זה הוא או שאולי הוא יודע משהו. מבחינתי כולם חשודים".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

הרשויות המקומיות מאיימות על הורי תלמידים: שלמו או שנתבע אתכם

הרפורמה בדרך: האם תעריפי החשמל ירדו בשנים הקרובות?

האם שנאבקת למען הצדק על רצח ביתה

 מוטי אלמקייס
 

מוטי אלמקייס (חדשות עשר )

 

עו"ד אורי בן נתן, סנגורם של יניב זגורי ומשה רובין, אמר: "היה חשד בזמנו כלפיו, הוא נחקר ומסר גרסה מפורטת. זה לא מעשה מסוג המעשים שעושים אותנו גם לא עבריינים". עו"ד שי ברגר, סנגורו של אחד החשודים, אמר: "הוא טוען שהוא לא קשור, הוא נתן גרסה מלאה שבה מסר איפה הוא היה ביום האירוע. הדברים האלה כבר נבדקו בעבר ואושרו, לכן לא ברור מדוע הוא כאן". מעו"ד אבנר שמש, סנגורו של מוטי אלמקייס, נמסר כי "מרשי מכחיש את המיוחס לו".

הסאגה הפלילית של משפחת קורקוס-הירש החלה לפני כעשור שקורקוס הפנה עורף לראש ארגון הפשע בדרום, ניב זגורי, ושימש נגדו עד מדינה. בעקבות העדות הורשע זגורי וקורקוס יחד עם משפחתו נכנסו לתוכנית להגנת עדים. בשלב מסוים חזרו הזוג לארץ והתגרשו. לפני שנתיים נרצחה כאמור דבורה, ושנה לאחר מכן חוסל גם קורקוס.