בלונים שנחתו בקיבוץ שבגזרת מועצה אזורית שער הנגב, זיו וולק רבש"צ נתיב העשרה

האם שבתה נחנקה מבלון מים מזהירה את ההורים: "צאו מהשאננות"

נעה אזולאי, שבתה אגם מתה לפני שלוש שנים, יצאה למסע הסברה וסחפה אחריה כמה עיריות שאסרו על השימוש בבלונים במסיבות ימי הולדת. "אל תגידו לי זה לא יקרה"

לפני שלוש שנים נחנקה למוות אגם אזולאי בת השש לאחר ששיחקה עם בלון מים בחג השבועות. לאחר מותה יצאה אמה נועה למסע הסברה נגד השימוש בבלונים שנוכחים כמעט בכל מסיבת יום הולדת. "צאו מהשאננות ותפסיקו להגיד לי זה לא יקרה", הזהירה האם.

"הילדים ביקשו ממני בלוני מים לחג. הבאתי להם וראיתי שאגם שומרת בלון אחד לעצמה. בשלב זה היא החלה ללעוס אותו וכשביקשתי ממנה להוציא אותו, היא אמרה לי לא לדאוג", סיפרה אזולאי. "תוך כדי שהיא דיברה איתה הבלון החליק פנימה לקנה הנשימה ואגם התחילה להחזיק את צווארה. היא קפצה כמו דג שמחפש אוויר מחוץ למים. תוך דקה וחצי היא נשמטה על הקרקע", נזכרה האם ברגעים הטראגיים.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

לקראת הפגנת הענק נגד ישראל: דיווח מיוחד מטורקיה

הרשויות המקומיות מאיימות על ההורים - תשלמו או שנתבע אתכם

תושב תל שבע הורשע בהפצת תמונות עירום של שרון פרי

חפיסת בלונים
 

חפיסת בלונים (חדשות עשר)

 

בעקבות המקרה אזולאי פתחה עמוד פייסבוק שצבר תאוצה, היא מרצה בכל רחבי הארץ ואף הגיעה לכנסת. מאבקה נשא פרי, כשכמה עיריות, בהן אשדוד וראשון לציון החליטו להוציא את השימוש בבלונים בימי הולדת הנחגגים בגני הילדים. "אני רוצה שכולם יכירו את הסכנות שבהכנסת בלונים לתוך ביתכם", אמרה אזולאי.


אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, אמרה: "ילדים בגיל הרך הינם פגיעים מאוד מהסיבה הפשוטה שרפלקס הבליעה שלהם עדיין לא מפותח. הם לא יכולים להשתעל ולהוציא את הגוף הזר שנכנס לקנה הנשימה שלהם. בלון, בהשוואה לדברים אחרים, הוא באמת הרבה יותר מסוכן מכיוון שהדבר קורה מהר מאוד וכתוצאה ממשחק".