נתנו לרכב האוטונומי של "מובילאיי" לנסוע - הוא עבר באדום

החברה שואפת לעלות את רכבה העצמאי לכביש עד שנת 2021, אך בנסיעה עם צוות חדשות עשר הוא ביצע את אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר. מובילאיי: המשדרים שיבשו את התדרים

החזון של חברת מובילאיי ממשיך להיות העלאה של רכב אוטונומי לכביש עד שנת 2021, אך בנסיעת מבחן שערכה החברה בנוכחות צוות של חדשות עשר עבר הרכב באור אדום מלא. תקלות כאלה מנותחות בסוף הנסיעה ע"י צוות ענק, אך כל טעות כזאת מהווה תזכורת שמבחינה טכנולוגית עדיין לא הגענו לשלב שבו הנוסעים יוכלו לשבת במושב מבלי לאחוז בהגה. בחברה טענו כי המשדרים שהציב הצוות שיבשו את התדרים במכונית והובילו לשגיאתה החמורה.

בתקופה האחרונה ניסויי הרכב האוטונומי עולים לכותרות בכל תקלה שמתרחשת – כשרכב הניסוי העצמאי של אובר היה מעורב בתאונה קטלנית כלי התקשורת בכל העולם נחרדו, למרות שתאונות דרכים אנושיות מתרחשות לצערנו כל הזמן.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

הפלסטינים ביקשו ממדינות ערב להחזיר את השגרירים מוושינגטון

ברקע סכסוך עבריינים: קטין ובגיר נעצרו בחשד שהפעילו מטען חבלה

קוריאה הצפונית מגבירה המתיחות: לא נשב עם הממשל הדרום קוריאני

רכב של מובילאיי עובר באור אדום
 

רכב של מובילאיי עובר באור אדום (חדשות עשר)

 

פרופ' אמנון שעשוע, מנכ"ל מובילאיי וסגן נשיא בכיר באינטל העולמית, אמר: "כל תאונה שנגרמת, במיוחד כזאת עם הרוגים מושכת תשומת לב. אנו כמובן לא מקבלים את זה שמחשב אמור להרוג בן אדם. בסופו של דבר, אנחנו לא יכולים להבטיח שהרכב לא יהיה מעורב בתאונה, אך יכולים להבטיח כי הוא לעולם לא יגרום לתאונה".

מאז האקזיט הגדול של מובילאיי היא לא רק שם דבר להצלחה בעולם ההייטק אלא גם שותפה מלאה של ענקית כמו אינטל שלוחצת על הגז בכביש המוביל אל מימוש החזון. "הצלת  חיי האדם היא הדבר החשוב ביותר עבורנו ואליו אנו שואפים. המיזוג עם אינטל האיץ את זה. בזמן המכירה עבדו כאן 800 עובדים היום הגענו ל-1,400", אמר שעשוע.

בחברה טוענים שכדי לעלות כיתה הם צריכים להתמודד עם הדבר החשוב ביותר והוא ההתנהגות של הנהג הישראלי בכביש. "אנחנו רוצים להראות שמה שכולם לא האמינו שניתן לעשות אכן אפשרי", אמר שעשוע. עוד ציין כי "הנהיגה האוטומטית חייבת להיות אסרטיבית כי אם הרכב נוסע לאט ומהוסס הוא עלול לגרום לנהגים לאבד את סבלנותם, מה שסביר להניח יוביל לתאונות".