הרמטכ"ל איזנקוט מעניק אות הערכה לטייסת הפטישים, דובר צה"ל

הרמטכ"ל לאנשי טייסת לפני התקיפה בסוריה: "יהיה לילה מאתגר"

רב-אלוף גדי איזנקוט העניק אות הערכה נדיר לטייסת האסטרטגית של חיל האוויר ורמז למבצע התקיפה הנועז שנערך שעות ספורות לאחר מכן. הערכה: הטייסת השתתפה בתקיפות

המתיחות בצפון: צה"ל פרסם הערב (חמישי) כי בשבוע שעבר, כמה שעות לפני שחיל האוויר יצא למבצע הגדול בסוריה הוענק באורח נדיר בידי הרמטכ"ל  אות הערכה לטייסת F-15 "הפטישים".

"זה אירוע מרגש מאוד, שמעיד על איכות המחשבה, איכות התכנון, איכות הביצוע והעשייה המתמשכת של הטייסת בפעילויות מבצעיות בכלל ובפעילויות המאוד אינטנסיביות בתקופה האחרונה, בדגש אל מול מה שמוגדר אצלנו כאיום מספר אחד, האיום האיראני, המאמץ האיראני לבנות יכולת יבשתית אווירית, ימית, מודיעינית, מעבר לגבולות ישראל , אמר איזנקוט בטקס.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תושב תל שבע הורשע בהפצת תמונות עירום של שרון פרי

ברקע סכסוך עבריינים: קטין ובגיר נעצרו בחשד שהפעילו מטען חבלה

הפלסטינים ביקשו ממדינות ערב להחזיר את השגרירים מוושינגטון

"הטקס הקצר מאוד והצנוע הזה הוא ביטוי של הערכה עצומה לעשייה ותרומה אופרטיבית ואסטרטגית לביטחון מדינת ישראל. המאמץ של כולנו הוא לבנות יכולת חזקה, מרשימה, מדויקת ועוצמתית כדי להרתיע את האויבים שלנו וכדי להבטיח למדינת ישראל שקט ככל האפשר. אני מעריך שגם הלילה יהיה לילה מאתגר מאוד ולכן אקצר ואצדיע לכם בשם צה"ל כולו על העשייה שלכם", הוסיף הרמטכ"ל. ההערכה היא שאנשי הטייסת השתתפו במבצע שנערך שעות ספורות לאחר מכן.

בשבוע שעבר בוצעו למעלה מ-50 תקיפות נגד יעדים של איראן ושל כוח קודס בסוריה - כולל בלב דמשק. "זו התקיפה הישראלית הרחבה ביותר נגד יעדים איראנים, שתוכננה מראש, והתקיפה הישראלית הנרחבת ביותר זה עשרות שנים", מסר אז דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס. 

מנליס הוסיף כי "הותקפו אתרי מודיעין איראניים המופעלים על ידי כוח קודס, מפקדות לוגיסטיות של כוח קודס, מתחם צבאי ומתחם לוגיסטי של כוח קודס באל-כסוואה, מחנה צבאי איראני מצפון לדמשק, אתרי אחסנת נשק של כוח קודס בנמל התעופה הבין-לאומי של דמשק, מערכות ומוצבי מודיעין המשויכים לכוח קודס, ותצפית, עמדות צבאיות ואמצעי לחימה באזור החיץ. כמו כן הותקף רכב ששיגר רקטות לשטח ישראל".