מלול: "חוויתי את העונה הטובה בקריירה, לא הייתי מוערך בב"ש"

בריאיון לחדשות עשר, מתייחס הזוכה בגביע המדינה לעונה האחרונה, מערכת היחסים עם יואב כץ והתקופה במכבי ת"א. "אם המערכת הייתה אז כמו שהיא היום, דברים היו נראים אחרת"

בתחילת העונה הציפיות מהפועל חיפה לא היו גבוהות כאשר האופציה שהקבוצה תבלה בחלק התחתון של הטבלה נראתה סבירה. בסופו של דבר, הצד האדום של הכרמל הפך למרענן הרשמי של הליגה, נאבק על האליפות עד שלבים מתקדמים של העונה וסיים אותה עם תואר, גביע ראשון אחרי 44 שנים.

אחד הגורמים לעונה המפתיעה היא ההגנה החיפאית, שהוכיחה את עצמה כאחת היציבות בליגה עם 38 ספיגות. רק מכבי ת"א ספגה פחות. אחד מהשחקנים שהובילו את הגנת הקבוצה של ניר קלינגר הוא דור מלול. בריאיון עם חדשות עשר הוא מתייחס לעונה האחרונה, מערכת היחסים המיוחדת עם יואב כץ וגם: התקופות הפחות מוצלחות במכבי ת"א והפועל ב"ש.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

ברקע סכסוך עבריינים: קטין ובגיר נעצרו בחשד שהפעילו מטען חבלה

חשד: פרץ לדירה - וביצע עבירות מין בילדה שישנה במיטתה

פתח תקווה: גננת נעצרה בחשד שגרמה לשבר בידו של תינוק


"בתחילת העונה לא ציפינו שהעונה תתפתח כי שהיא התפתחה", אומר מלול, "לכולם יש רצון להצליח, אבל מבינים שזה תלוי בהרבה משתנים, כמו כיצד הזרים יתחברו לקבוצה ואיך יהיה השילוב עם הצוות המקצועי והניהולי".

שחקן הפועל חיפה מניף את גביע המדינה
 

עונה שהפכה להיסטורית. הפועל חיפה אחרי הזכיה בגביע (עודד קרני , התאחדות הכדורגל)

 

"בניצחון בדרבי הבנתי שאנחנו בדרך לעונה היסטורית"

מלול מתייחס לרגע שבו החל להבין שקבוצתו בדרך לעונה שתיזכר לנצח בקרב אוהדיה. "ראינו במשחקי הליגה הראשונים שהדברים מתחברים, אבל אני חושב שברגע שניצחנו 0:3 בדרבי הבנו שאנחנו בדרך לעונה היסטורית", אומר מלול ועובר להתייחס למה שגרם לדעתו הצלחה של קבוצתו בעונה הנוכחית.

"אנחנו קבוצה מאומנת וכל שחקן יודע מה הוא צריך לעשות על המגרש", אומר מלול, "היו שלבים במהלך העונה שהיו חסרים לנו שחקנים בגלל הרחקות ופציעות והרבה חשבו שהקבוצה תושפע מזה לרעה, אבל הפתענו את עצמנו בכל מה שקשור להפגנת חוזק מנטלי ופיזי".

לטענתו של מלול, החוזק אליו התייחס, בא לידי ביטוי במובנים נוספים. "אחד הדברים המרכזיים שקרו לנו העונה הוא שלא חווינו משבר", אומר מלול, "לא חווינו סידרה של משחקים לא מוצלחים וגם כאשר הפסדנו, ידענו להתאושש מזה מהר מאוד. לקראת סוף העונה הסדירה למשל הפסדנו למכבי ת"א, ואז הגיע הפלייאוף וידענו לנצח אותם. שיקמנו את עצמנו ולמדנו מטעויות".

 דור מלול חוגג גביע עם הפועל חיפה
 

"לא עברנו משבר". דור מלול ואנשי הפועל חיפה (חגית אברהם - באדיבות הפועל חיפה)

 

העונה הנוכחית הייתה היסטורית לא רק עבור הפועל חיפה ודור מלול, אלא גם עבור המאמן ניר קלינגר, שזכה בתואר משמעותי ראשון כמאמן מאז שזכה בגביע עם מכבי ת"א בעונת 2004/05. לטענתו של מלול, המאמן הוא אחת הסיבות שבגללן הקבוצה לא חוותה משבר העונה. "המושג 'נוצר בצלמו' תקף בנוגע אליו", אומר מלול, "הוא החדיר בנו רעב וווינריות. הוא תפקד על תקן האבא של השחקנים. אפשר לפנות אליו בכל דבר והכל פתוח על השולחן, גם הכעסים. הוא ידע מתי צריך לצעוק כשצריך ומתי צריך להתעמק בדברים מסויימים. לדעתי, מבחינת הדרך שבא אימן העונה הוא היה קרוב לשלמות".  

לפני שהגיע להפועל חיפה ב-2015, שיחק מלול במכבי ת"א והפועל ב"ש, אבל נראה שבהפועל חיפה הוא מצא בית. "התחברתי לאנשים פה בצורה מוחלטת", אומר מלול, "זה גם בא לידי ביטוי בתוצאות על המגרש". ואכן, מלול היה אחד השחקנים המובילים של הפועל חיפה העונה.

"כשהדברים על השולחן, אין זמן להתאכזב"

המגן מוביל את הקבוצה בכמות בישולים בליגה, עם חמש במספר, ביחד עם שמואל שיימן ורוסלן ברסקי. בנוסף הוא במקום השני מבין שחקני הקבוצה במסירות רוחב כאשר לפי מנהלת הליגה הוא עם 104 במספר. נתון מרשים נוסף שבו מחזיק מלול הוא 1227 מסירות מדויקות, יותר מכל שחקן אחר בקבוצה. "זו הייתה העונה הטובה ביותר בקריירה שלי, גם מבחינת מספרים וגם מבחינת היכולת שהראתי על המגרש", אומר מלול, "הרגשתי טוב מאוד על המגרש ושאני מביא את ה-100% שלי".

 דור מלול
 

"מרגיש שהבאתי 100%". דור מלול (חגית אברהם - באדיבות הפועל חיפה)

 

בהמשך התייחס לתקופות שלו במכבי ת"א והפועל ב"ש. "אם בתקופה שהייתי במכבי ת"א המערכת הייתה נראית כפי שהיא נראית היום, הדברים היו כנראה נראים אחרת עבורי", אומר מלול ולאחר מכן מתייחס לתקופתו בהפועל בב"ש. "מדובר אולי בעונה היחידה בקריירה שלי שבה לא שיחקתי באופן רציף. אלישע לוי האמין בדרך מסוימת ובשחקנים מסויימים ונאלצתי לקבל את זה".

בהמשך מתייחס לנסיבות שהובילו אותו להחליט לעזוב את האלופה הנוכחית. "לא ראיתי לנכון להמשיך שם בגלל מיעוט הדקות. הרגשתי שאני לא מעורך מספיק. חשוב לי אבל להבהיר שאני לא מתעסק באכזבות. בזמן אמת, כשהדברים על השולחן, אין זמן להתאכזב. צריך פשוט לעבוד כמה שיותר קשה. אני מאוד מרוצה ממה שיש לי היום".

כאשר הוא מתבקש להתייחס בנוגע לעתידו במועדון החיפאי, מספר מלול כי כרגע הוא מנהל שיחות בנושא עם יואב כץ. "מערכת היחסים איתו היא מעניינת ומורכבת", מסביר מלול, "מצד אחד, לא רואים אותו יותר מדי כי הוא מגיע לישראל מספר מסוים של פעמים בשנה, אבל חשוב לו לדעת מה קורה עד הפרט האחרון. אין הרבה אנשים כמוהו בכדורגל הישראלי שמשקיעים מכספם וזה ראוי להערכה. יש לו את הדרך המיוחדת שלו לדבר עם אנשים והשחקנים מבינים את זה".

למרות ההערכה של המגן כלפי הבעלים והצוות המקצועי, עדיין לא ברור אם מלול יישאר בהפועל חיפה בעונה הבאה. "קשה להגיד כרגע מה יהיה איתי כי עדיין יש פערים מול הפועל חיפה", אומר, "במקביל ישנה התעניינות של קבוצות אחרות ואני צריך לראות מה הדבר הנכון ביותר עבורי".