ערן מלכה בבית המשפט המחוזי בירושלים, חדשות עשר

עד המדינה ערן מלכה הודה: הפרקליטות ייצרה תיק לקבלן ביטון

בדיון בפרשת רונאל פישר, הודה קצין המשטרה לשעבר כי בעת שהיה חלק מצוות החקירה, יאיר ביטון הואשם בהלבנת הון על לא עוול בכפו וכי לא היה חומר שיצדיק זאת

במהלך דיון שנערך היום (חמישי) בפרשת רונאל פישר, הודה עד המדינה וקצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, כי הפרקליטות ייצרה תיק לקבלן יאיר ביטון על לא עוול בכפו.

בדיון טענו פרקליטיו של ביטון, עורכי הדין איתן פלג ואסף גולן, כי למשטרה ולפרקליטות לא היה חומר שיצדיק הגשת כתב אישום נגד יאיר ביטון. עוד במהלך הדיון, הוזכר התיק שמתנהל כעת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שבמסגרתו מואשם ביטון בהלבנת הון. מדובר בתיק שבמרכזו עומד יעד מודיעיני של המשטרה והפרקליטות, שבמהלך החקירה קבעה המשטרה שאותו היעד סוחט את ביטון.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד: פרץ לדירה - וביצע עבירות מין בילדה שישנה במיטתה

מי אכל את העוגה שלי? הדוב היה רעב - ופרץ לרכב של קונדיטורית

הערכה לקראת שישי הראשון של הרמדאן: ההפגנות - פחות אלימות

ביטון הכחיש אז כי היעד סוחט אותו, ועקב כך טענו פרקליטיו כי המשטרה והפרקליטות החליטו להפוך ביטון מקורבן לשותף לפשע. עוד עלה במהלך החקירה, כי לאותו יעד מודיעיני יש שותף, אולם הוא נמצא בפשיטת רגל. לכן, לטענת עורכי הדין, החליטו "לתפור" לביטון עבירה של הבלנת הון כדי לחלט את רכושו.

במהלך הדיון היום, כאמור, הודה מלכה שבזמנו סופח לחודש לצוות החקירה כי המשטרה והפרקליטות אכן החליטו לייצר תיק נגד ביטון בעבירה של הלבנת הון.