מבקר המדינה, יוסף שפירא, גלעד קוולרצ׳יק

בלי ביטקוין לשרי הממשלה: ההגבלה החדשה של מבקר המדינה

יוסף שפירא הורה לאסור על השרים להחזיק במטבעות וירטואליים. המהלך נועד למנוע ניגוד עניינים כשהממשלה תצטרך להצביע על אישורן של תקנות חדשות בתחום

מבקר המדינה יוסף שפירא פנה למזכירות הממשלה והודיע כי לא יאפשר לשרי הממשלה להחזיק במטבעות וירטואליים. מטרת ההוראה של שפירא היא למנוע ניגוד עניינים בקרב שרי ממשלה בעת אישורן של החלטות שצפויות להתקבל בקרוב בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים.
 

מבקר המדינה ממנוה על ניגודי העניינים של השרים לפי חוק ולאור זאת, כאמור, הודיע כי לא יאפשר להם להחזיק את המטבעות הללו, דוגמת ביטקוין ואיטריום, אף לא בסכומים נמוכים. הסיבה לאיסור הגורף נובעת מכך שבחודשים האחרונים שורה של גופים ממשלתיים כמו רשות המיסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ואחרים, צפויים לפרסם מדיניות עדכנית של פיקוח על המטבעות הוירטואליים בישראל. על מנת לאשר את המדיניות, יש צורך באישור השרים, החלטת ממשלה ובהמשך אולי גם חקיקה בכנסת. אם השרים יחזיקו בתיקי ההשקעות שלהם מטבעות וירטואלים, עולה החשש כי הם יעדיפו את רווחיהם הפרטיים על פני רווחת הציבור.

>> עוד כתבות בחדשות 10:
תיק 1000: מתחזה ניסה לסחוט מידע מעדת המפתח
חוששים מהאג: הסנגוריה הצבאית מייעצת לחיילים שפעלו בגבול עזה
תיק 2000: ניר חפץ העביר למשטרה הקלטות חדשות
 

 מבקר המדינה, יוסף שפירא
 

מבקר המדינה, יוסף שפירא(גלעד קוולרצ׳יק )

 

במשרד מבקר המדינה אישרו את הפרטים, אולם כרגע לא ידוע אם ישנם שרים המחזיקים במטבעות וירטואליים. רק בשבועות הקרובים, כאשר שרי הממשלה יספקו את הדיווח השנתי על תיקי ההשקעות שלהם, התמונה תתבהר. בכל אופן, המבקר פירסם את האיסור כבר עכשיו על מנת למנוע אי הבנות בהמשך.