המשבר במעריב: דנקנר לא מתחייב לשלם את כל הפיצויים למפוטרים

עתידו של אחד העיתונים הבולטים בישראל ממשיך להיוותר בערפל: בפגישה עם נוחי דנקנר נאמר לעובדים כי במקרה של פיטורים, ישולמו להם על ידו רק 69% מהפיצויים המגיעים להם. במקביל, ניידות משטרה הוצבו כדי לאבטח את בניין העיתון

(1:24 דקות)

כיצד יסתיים המשבר בעיתון מעריב? בזמן שעסקת המכירה של העיתון מידיו של האיש העסקים נוחי דנקנר לשלמה בן צבי עדיין עומדת בספק, מתברר כי במידה ותיכשל, דנקנר אינו מתכוון לשלם לכל העובדים שיפוטרו את הפיצויים המגיעים להם.

 

ביממה האחרונה נפגש ועד העובדים פעמיים עם דנקנר, ושמע ממנו התחייבות לשלם רק 69% מכספי הפיצויים באופן ודאי אם העסקה תיכשל. המשמעות של כך היא שאת יתר הסכום דנקנר מצפה שישלמו יתר בעלי המניות של העיתון. אם זה לא יקרה, יווצר מצב של "תספורת" על חשבונם של העובדים שיפוטרו.

 

כרגע עסקת המכירה של העיתון עומדת בצומת ולא ברור מה יעלה בגורלה. באסיפה שכינס היום ועד העובדים של מעריב הביעו העובדים זעם ותסכול רב נוכח המצב, והיום הם מתכננים להפגים בשעה 12:00.

 

בתוך כך, ניידות משטרה הקיפו אתמול את בית מעריב בתל אביב מחשש להתפרעות של העובדים. בנוסף, חברת אבטחה פרטית נשכרה כדי להגן על לשכת המנכ"ל מפני התפרצות אפשרית של עובדים המוחים נגד פיטוריהם האפשריים.