ישיבת סיעת הבית היהודי, חדשות עשר

באישור משרד החינוך: הבית היהודי ערך אירוע פוליטי בתיכון בליך

האירוע, שאורגן ע"י תא הסטודנטים של המפלגה, ושבו נאמו פעיליה, התקיים בניגוד להוראות המשרד, שאוסר לקיים אירועים פולטיים בבתי ספר. הבית היהודי: "לא נתנו חסות לכנס"

מפלגת הבית היהודי קיימה אתמול (שלישי) אירוע פוליטי בתיכון בליך שברמת גן באישור משרד החינוך, זאת בניגוד להוראות שקבע המשרד. מאחורי האירוע, שעסק בסוגיית השבויים והנעדרים תחת הכותרת "השבת הבנים - חובות, מוסר ומדיניות", עומד ארגון "ישראלים", תא הסטודנטים של מפלגת הימין.

במסגרת האירוע נשאו דברים כמה פעילים בבית היהודי, בהם ארז צדוק, שהודיע כי יתמודד בפריימריז הקרובים. בנאום שנמשך כרבע שעה בפני מאות תלמידים, צדוק דיבר על דת, תורה, יהדות ועל המשנה הפוליטית של המפלגה. לאחר מכן התקיים פאנל שבו השתתפו בין היתר שמחה גולדין, חברת הכנסת שולי מועלם מהבית היהודי, משה פייגלין ויריב אופנהיימר. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר:

קוריאה הצפונית מאיימת: נבטל את הפגישה בין קים לטראמפ

ישראל מאיימת על טורקיה: הפגיעה ביחסים תזיק לתושבי עזה

בעקבות האירועים בעזה: טורקיה החליטה לגרש את השגריר הישראלי

על פי הוראות משרד החינוך, לגופים חיצוניים, בוודאי מפלגות פוליטיות, אסור לקיים אירועים בתוך בתי ספר. למוסד החינוכי עצמו זכות לקיים אירועים שבהם יתארחו פוליטיקאים. במקרה הנוכחי מפלגתו של שר החינוך היא שיזמה וארגנה את האירוע, בחרה את המשתתפים וכאמור סיפקה במה לנאומים פוליטיים בזכות האג'נדה של הבית היהודי. 

במהלך האירוע, מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר, יריב אופנהיימר, אמר למיקרופון, שהחליט להשתתף באירוע לאחר שנאמר לו שמאחוריו עומדת עמותה שקשורה למשפחת גולדין. מאוחר יותר, כשגילה שהדברים אינם נכונים, הוא ביקש הבהרות ממנהלת בית הספר. זו התעלמה מבקשתו ואפשרה לקיים את האירוע עד סופו.

 יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מבקר בבליך במהלך קמפיין בחירות 2015
 

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מבקר בתיכון בליך במהלך קמפיין בחירות 2015 (חדשות עשר)

 

"לא יתכן שבתי ספר יאפשרו למפלגתו של שר החינוך להפקיע שעות לימוד ולנהל אירועים בתוך בתי הספר הממלכתיים", אמר אופנהיימר: "דיונים פוליטיים ועימותים אידיאולוגיים הם דבר מבורך, אך לא מפלגה צריכה לארגן אותם ולקבוע את אופיים ורשימת הדוברים. הטרגדיה של משפחת גולדין ומאבקה לא צריכים להיות חלק מקמפיין הבית היהודי, הדיון בנושא צריך להתקיים ללא הקשר מפלגתי". 

השר בנט הפנה לתגובת הבית היהודי: "הכנס לא קיבל חסות מטעם הגורמים הרשמיים במפלגת הבית היהודי, הפאנל שהתקיים לא נשא אופי פוליטי אחיד, ורשימת המשתתפים מעידה יותר מכל על הגיוון מימין ומשמאל. לעניין מר צדוק, הוא אינו בעל תפקיד רשמי במפלגה והוא אינו מועמד המפלגה לפריימריז שעוד לא מתקיימים". 

ממשרד החינוך נמסר כי "מבדיקה שקיים המחוז עולה כי מדי שנה נוהג בית הספר לקיים פאנלים ציבוריים אודות נושאים מרכזיים אשר נמצאים בראש סדר היום הציבורי".

מבית הספר עצמו נמסר: "השנה, החליט בית הספר לקיים את הפאנל בסימן הנעדרים. רשימת המשתתפים בפאנל מעידה יותר מכל על הגיוון, מימין ומשמאל. כל אלה מפריכים את הטענה כאילו מדובר באירוע מפלגתי". 

מבדיקה שנערכה על ידי חדשות עשר עולה כי תגובת בית הספר שקרית - בית הספר לא ארגן את המפגש ולא בחר את המשתתפים בו. האירוע כולו אורגן כאמור על ידי תא הסטודנטים של הבית היהודי ופעילי המפלגה נאמו בפני התלמידים במשך דקות ארוכות.