שקי הקוקאין שנתפסו ע"י משטרת ישראל, דוברות המשטרה

100 ק"ג קוקאין בשווי 40 מיליון שקלים נתפסו; 4 חשודים נעצרו

כמות גדולה של הסם המסוכן תושמד בעקבות פעולת המשטרה. מעצר החשודים הוארך בשבעה ימים. הערכה: ארגוני הפשע יעברו טלטלה בעקבות תפיסת הסם

הישג גדול במאבק בסמים: 100 ק"ג קוקאין בשווי 40 מיליון שקלים נתפסו הלילה (שלישי) במסגרת פעולה של היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 בשיתוף חטיבת המודיעין. מדובר בכמות גדולה של הסם המסוכן וככל הנראה, מספר ארגוני פשע יעברו טלטלה בעקבות הפעולה.

במהלך הלילה נעצרו 4 חשודים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של תיווך וייבוא סמים, קשירת קשר לפשע והלבנת הון וכן עבירות נוספות. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

סייע לגנוב מצלמות אבטחה ולפגוע בגדר: כתב אישום נגד צעיר מעזה

קריקטורה בגרמניה: נתניהו באירוויזיון - מחזיק טיל עם מגן דוד

העיתונאית ספיר ניסני הודתה בגרימת מוות ברשלנות של אמה

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, קשרו קשר, תכננו, תיווכו והוציאו לפעול ייבוא של כ-100 ק"ג קוקאין מדרום אמריקה לישראל. מעצר החשודים הוארך עד ליום שלישי הבא.

בתחילת החודש נעצר נכדו של חבר הכנסת אליעזר מוזס מיהדות התורה בחשד לניסיון הברחה של 11 ק"ג של קוקאין. הנכד נעצר בנתב"ג לאחר ששב ארצה מחופשה בבלגיה, תחילה הוא נעצר במכס כיוון שהפקידים הבחינו שהוא סוחב הרבה בקבוקים בתיקו, והחוק בנתב"ג מתיר רק שני בקבוקים. כך התגלה כי במזוודה של הנכד יש פתח חבוי מהעין ובו נמצאו חמישה קילוגרמים של קוקאין. נוסף לכך, בבקבוקים שהיו גלויים לעין נמצאו שישה קילוגרמים מאותו הסם, שבתהליך כימי הפכו לנוזליים.