קריקטורה של בנימין נתניהו כנטע ברזילי בעיתון הגרמני זידוייטשה צייטונג, חדשות עשר

קריקטורה בגרמניה: נתניהו באירוויזיון - מחזיק טיל עם מגן דוד

"זידוייטשה צייטונג" הצטרף לגל הביקורת בעקבות מהומות השגרירות, והציג את רה"מ עם צעיף שנראה עולה בלהבות - או מוכתם בדם. בהמשך פורסמה התנצלות

אמנות עם אמירה: העיתון הגרמני "זידוייטשה צייטונג" פרסם הבוקר (שלישי) קריקטורה שמותחת ביקורת על התנהלות ישראל במהלך המהומות אתמול בגדר רצועת עזה תוך שילוב אלמנטים מהופעתה של נטע ברזילי בתחרות האירוויזיון.

בקריקטורה, ניתן לראות את נתניהו/ברזילי מכריז "בשנה הבאה בירושלים" כשהוא מחזיק בטיל עם מגן דוד על במת האירוויזיון. כל זאת בעוד ראש הממשלה הישראלי עטוף בצעיף עם מה שנראה כלהבות או כתמי דם, וכשה-V בכיתוב האנגלי של המילה "אירוויזיון" הפך למגן דוד.

בהמשך, פרסם העיתון התנצלות, ובה הבהרה שהקריקטורה לא הייתה צריכה לראות אור. בהודעה נכתב כי הקריקטוריסט טוען שצייר מגן דוד על סמל הארוויזיון ועל הטיל רק כדי להמחיש שהתחרות בשנה הבאה בירושלים. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: נהג אוטובוס הותקף על ידי נוסע; הוגשה תלונה במשטרה

רוסיה: לא ניתן לשמור על הסכם הגרעין מבלי ויתורים מצד איראן

פרשת דרעי: מקורב לשר הפנים נעצר לחקירה

 קריקטורה של בנימין נתניהו כנטע ברזילי בעיתון הגרמני זידוייטשה צייטונג

קריקטורה של בנימין נתניהו כנטע ברזילי בעיתון הגרמני זידוייטשה צייטונג (חדשות עשר)

 

מוקדם יותר היום, ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) טען שיפנה לאיחוד האירופי ויקרא לחברות בו להחרים את האירוויזיון. "צריך להעניש את ממשלת הימין בישראל על הפשעים שלה נגד העם הפלסטיני וההתכחשות לזכויותיו", כתב ח"כ ג'בארין בטוויטר, "החרמת האירווזיון בשנה הבאה מתבקשת גם כצעד מחאה על העברת שגרירות ארה״ב לירושלים בניגוד מוחלט לעמדת האירופיים וכל העולם".

במקביל, בעולם המשיכו למתוח ביקורת על ישראל. משרד החוץ באירלנד זימן הבוקר את השגריר הישראלי לשיחת בירור עם שר החוץ, סימון קאווני. לשכת נציב האו"ם לזכויות אדם גינתה את האירועים בעזה בחשבון הטוויטר שלה: "מגנים את האלימות הדוחה והקטלנית בעזה אתמול במהלכה נהרגו ונפצעו פלסטינים רבים באמצעות ירי של כוחות הביטחון הישראלים". עוד נכתב כי "החוק הבין לאומי של שימוש בכוח הועבר שוב ושוב, אך נדמה כי התעלמו ממנו שוב ושוב. נדמה כי ניתן לירות על כל אחד: נשים, ילדים, עיתונאים, אנשים שעמדו והסתכלו מהצד, בכמעט כל מרחק עד 700 מטרים מהגדר".

גם דובר משרד החוץ בסין גינה את האירועים ואמר שהממשל "מודאג מאוד מהפעולות האלימות שמכוונות לאנשים עניים ומסכנים". עוד הוסיף כי מדינתו קוראת לכל הגורמים הרלוונטיים, בייחוד לישראל, להפגין איפוק בכדי למנוע הסלמת המצב, ולמנוע עוד נפגעים. "אנו יודעים כי השורשים של הבעיה הזו, נעוצים במעמדה של ירושלים", ציין. אמש הצהיר נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, כי בעקבות האירועים ברצועה, שאירעו בצל פתיחת שגרירות ארצות הברית, יזומנו להתייעצות השגרירים בישראל ובארה"ב.