רגע תקיפת נהג האוטובוס בקו 146 בנשר, אור ירוק

תיעוד: נהג אוטובוס הותקף על ידי נוסע; הוגשה תלונה במשטרה

נהג של חברת "אגד" בנשר פונה לביה"ח וסבל מפציעות בפנים, בצלעות וברגל, לאחר שאחד מהנוסעים היכה אותו בעוצמה. הנוסע טען כי הנהג סגר את הדלת במכוון על גופו

נהג אוטובוס של חברת "אגד" הותקף אתמול (שני) בעיר נשר על ידי אחד הנוסעים. בתיעוד, שפורסם בעמוד הפייסבוק של עמותת "אור ירוק", ניתן לראות את הנוסע כשהוא מכה בעוצמה את הנהג. 


הנהג טופל אמש בבית החולים בני ציון בחיפה, ושוחרר לביתו כשהוא סובל מחבלות ופגיעות בפנים, בצלעות וברגל. היום הוא הגיש תלונה במשטרה כנגד החשוד, שאותר על ידי המשטרה וככל הנראה הגיש תלונה נגדית נגד הנהג, בטענה שסגר עליו את דלת האוטובוס במכוון. 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

רוסיה: לא ניתן לשמור על הסכם הגרעין מבלי ויתורים מצד איראן

פרשת דרעי: מקורב לשר הפנים נעצר לחקירה

בין עימות צבאי נרחב לשימוש באנשים כנשק: יום המבחן של חמאס

לדברי ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, "מצבה הירוד של התחבורה הציבורית בארץ מתסכל כך שהציבור מוציא את הביקורת על נהגי האוטובוסים, אשר נאלצים להתמודד לעיתים קרובות עם אלימות פיזית ומילולית המופנית לכיוונם, לעיתים כזו שמסכנת גם את בטיחות שאר הנוסעים. זוהי מציאות יומיומית שאיתה נאלצים להתמודד נהגי התחבורה הציבורית ולכן חייבים לנהוג ביד קשה מול כל אלימות שמופנת נגדם. במקביל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב לשפר את מערך התחבורה הציבורית כדי שיותר ויותר אנשים ישאירו את הרכב הפרטי בבית וירגישו בנוח ובביטחון לעשות שימוש באוטובוסים".

 רגע תקיפת נהג האוטובוס בקו 146 בנשר
 

רגע תקיפת נהג האוטובוס בקו 146 בנשר(אור ירוק )

 

מאגד נמסר לאחר האירוע כי "מדובר באירוע של אלימות קשה כלפי נהג אגד, בקו 146 בתחנה בנשר, מצד נוסע שטען שנפגע מסגירת הדלת האחורית. הנוסע ניגש אל הנהג שישב על כסאו, קילל אותו והחל להכותו בעוצמה. הנוסעים הזעיקו אמבולנס אשר פינה את הנהג להמשך טיפול. אנו מגנים את התופעה של אלימות כלפי נהגים וכלפי נותני שירות בכלל, אנו קוראים למשטרה לאתר את התוקף ולמצות עמו את הדין".

מטעם המשטרה נמסר בתגובה כי "דובר אגד הפיץ ככל הנראה הודעה וסרטון לאמצעי התקשורת, בהם לטענתו נראה נהג אגד מותקף ע"י נוסע בעיר נשר. הגדיל לעשות הדובר, כאשר קרא למשטרה 'לאתר את התוקף ולמצות עמו את הדין'. ברצוננו להבהיר, כי ניידת הגיעה למקום מיד עם קרות האירוע ואיתרה את שני 'הצדדים', עוד לפני ומבלי שקבלנו 'קריאה מטעם דובר אגד', לעשות כן".

"עוד נציין, כי במשטרת ישראל התקבלה תלונה מצד הנוסע, אשר טען כי נהג אגד הוא זה שתקף אותו ע"י סגירת דלת האוטובוס במכוון על גופו. לאור האמור, נפתחה חקירה ונגבו עדויות מעדים שהיו במקום, למעט מנהג האוטובוס שהתייצב רק היום בתחנה. החקירה נמשכת. בשולי הדברים נציין, כי אנו מצפים מדובר אגד להתעסק עם דברור כרטיסיות וזמני אוטובוסים ולא לחפש יח"צ דרך חקירות משטרה שאינן בתחום אחריותו", הוסיפו במשטרה.