אירוויזיון 2019 - ליצמן לשרים: "מנעו חילול שבת חלילה וחס"

יו"ר יהדות התורה, סגן השר יעקב ליצמן, שלח מכתב לשרים רגב, קרא ולוין – שמשרדיהם קשורים באירוח התחרות בשנה הבאה – והתריע על האירוח בי-ם: "להקפיד שלא תפגע הקדושה"

שנה ל אירוויזיון 2019 – והמפלגות החרדיות מתריעות על חילול שבת המוני: שתי יממות לאחר ש נטע ברזילי סחפה את אירופה וניצחה בתחרות האירוויזיון בליסבון, מגיעה התגובה החרדית. יו"ר מפלגת יהדות התורה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שיגר היום (שני) מכתב לשרי הממשלה שמשרדיהם יהיו קשורים באירוח התחרות בשנה הבאה: שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר התקשורת איוב קרא ושר התיירות יריב לוין.

"בימים האחרונים הובא לידיעת הציבור תכנון של אירוע זמר בין-לאומי (אירוויזיון) שככל הנראה ייערך בישראל בעוד כשנה ויש שמציעים לקיימו בעיר ירושלים", פתח ליצמן את מכתבו לשרים. "בשם מאות אלפי אזרחים, יהודים מכל האוכלוסיות והמגזרים, אשר שמירת יום השבת קרובה לליבם, אני פונה אליכם, כבר בשלב מוקדם זה, טרם נקבעו ההפקה וכל שאר פרטי האירוע המתוכנן, להקפיד שהדבר לא ייפגע בקדושת השבת ולפעול בכל דרך למניעת חילול שבת חלילה וחס, כפי שמחייב החוק והסטטוס קוו", כתב סגן השר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מהלך סמלי ופילוג פנים-אמריקני: 6 נקודות על העברת השגרירות

20,000 מפגינים בכמה מוקדים בעזה; 9 הרוגים ומאות פצועים

התססת תושבים, אספקת ציוד וסיוע איראני: כך פועל חמאס בגבול

את מכתבו, שהעתק ממנו נשלח גם לרה"מ נתניהו, שר הפנים דרעי ויו"ר ועדת הכספים גפני, סיכם סגן השר בהבהרה: "בכל הדורות ידע עם ישראל לשמור על יום השבת בקדושתו ובמנוחתו. שבת קודש הוא יום המנוחה הלאומי והיא אות בין עם ישראל והקב"ה".

השר ליצמן ונטע ברזילי
 

השר ליצמן ונטע ברזילי (רויטרס)

 

מוקדם יותר, שר התקשורת איוב קרא, התייחס לדיווחים על יריבות שפרצה בינו לבין שרת התרבות, מירי רגב, בנוגע להפקת האירוויזיון בירושלים בשנה הבאה. "אני והשרה רגב ביחסים מצוינים, מבחינה סטטוטורית התאגיד הציבורי שתחתיי צריך להיות אחראי להפקת האירוע כי הוא הוציא את המשלחת ואני אישרתי אותה", אמר השר. 

בנוגע לביקורת על התערבות גורמים פוליטיים באירוע, אמר קרא: "לכל אחד מאיתנו יש אחריות מתוקף תפקידו. נכון שלא ביקשו מאיתנו - אבל כשהיו פאשלות יבואו וישאלו, 'למה לא עשית?'".

הבוקר, נחתה בישראל זוכת האירוויזיון נטע ברזילי, יחד עם שאר חברי המשלחת הישראלית לתחרות השירים האירופית. מיד עם הנחיתה אמרה הזוכה הטרייה: "חגגנו כל הלילה ולא ישנו בכלל. זה רגע גדול עבורי ועבורנו כמשלחת וכמדינה שאין לה הרבה סיבות לשמוח. זה עושה אותי מאושרת להבין שהבאנו סיבה כזאת לשמחה".