בנט על המתיחות בדרום: יכולות להיות הפתעות, אבל אנחנו ערוכים

שר החינוך התייחס ב"אורלי וגיא" למתיחות סביב העברת השגרירות, ואמר כי טראמפ "רואה את האינטרס האמריקני בחיזוק ישראל". על האירוויזיון: "יש בנטע רק טוב, היא משהו"

שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (שני) בתוכנית "אורלי וגיא" למתיחות בדרום סביב אירועי "צעדת השיבה", להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים לירושלים - וגם לזכייה הישראלית באירוויזיון. "תמיד יש חיכוכים, אנחנו לא מוקפים במדינות סקנדינביה, אלא במדינות שלא אוהבות אותנו", אמר.

"בהחלט ייתכן תרחיש שבו המתיחות תעבור מהצפון לעזה, יכולות להיות הפתעות אבל אנחנו ערוכים", הבהיר בנט. לדבריו, בנוגע למתיחות הביטחונית בגבול סוריה ואירועי "צעדת השיבה" ברצועת עזה, "כמו שלא הייתי באופוריה אחרי התקיפה ביום חמישי גם לא צריך להיות בהיסטריה, אנחנו יודעים מה אנחנו עושים".

השר הביע התרגשות רבה נוכח המהלך ההיסטורי שצפוי להתרחש בהמשך היום, עם פתיחת שגרירות ארה"ב. "טראמפ הוא חבר אמת של ישראל והחיבור שלנו לארצות הברית הוא עמוק, אני שמח שיש לנו נשיא שרואה את האינטרס האמריקני בחיזוק ישראל", אמר והוסיף: "הוא הבטיח לבוחרים האמריקניים שיכיר בירושלים ויעביר אליה את השגרירות, והוא מקיים את הבטחת הבחירות שלו".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

עקב הפרסום בחדשות עשר: תופסק הדרת תושבי מזרח י-ם במשרד הפנים

לקראת שבוע מתוח: חמאס בנקודת שבר - ומתכנן אירוע אלים המוני

לפני העברת השגרירות: נתניהו והיועץ הבכיר קושנר נועדו בי-ם

 נפתלי בנט
 

נפתלי בנט (חדשות עשר)

 

בנט חשף גם את הערצתו לזוכת האירוויזיון הטרייה, נטע ברזילי: "היא משהו. כבר עשרות שנים לא צפיתי באירוויזיון ובטח שלא הייתי נשאר ער בשביל זה, אבל אני ואשתי מאוהבים בה. היא אישיות מיוחדת – מבטאת את היופי בשונות, כל כך אוהבת את המדינה, והביאה לנו גאווה. בקיצור יש בה רק טוב". 

שר החינוך התייחס גם למסר המעצים שבהופעתה של ברזילי, וטען: "יש לזהות את העוצמה שבכל ילד - לא כל ילד יהיה מצטיין במתמטיקה או בגיאוגרפיה, החוכמה של מחנך טוב היא לזהות את זה. אנחנו מנסים לקחת את המערכת למקום שבו טיפוח אישיותם של הילדים נמצא במרכז, וזה ייקח זמן. אנחנו מבינים לאן צריכים להגיע, ולאט לאט נגיע לשם".

שר התקשורת, איוב קרא, התארח אף הוא בתכנית, והתייחס לדיווחים על יריבות שפרצה בינו לבין שרת התרבות, מירי רגב, בנוגע להפקת האירוויזיון בירושלים בשנה הבאה: "אני והשרה רגב ביחסים מצוינים, מבחינה סטטוטורית התאגיד הציבורי שתחתיי צריך להיות אחראי להפקת האירוע כי הוא הוציא את המשלחת ואני אישרתי אותה". 

הוא טען, בנוגע לביקורת על התערבות גורמים פוליטים באירוע: "לכל אחד מאיתנו יש אחריות מתוקף תפקידו. נכון שלא ביקשו מאיתנו - אבל כשהיו פאשלות יבואו וישאלו, 'למה לא עשית?'".