נטע ברזילי שבה: "הבאנו שמחה למדינה שאין לה הרבה סיבות לשמוח"

אחרי שזכתה באירוויזיון נחתה המשלחת הישראלית בנתב"ג. "חגגנו כל הלילה, זה עושה אותי מאושרת להבין שהבאנו שמחה". הערב היא צפויה לשיר בכיכר רבין למעריציה הרבים

נטע ברזילי, הזמרת בת ה-25 מתל אביב שזכתה ב אירוויזיון 2018 - עם השיר TOY, נחתה הבוקר (שני) בישראל יחד עם שאר חברי המשלחת הישראלית לתחרות השירים האירופית. מיד עם נחיתה אמרה הזוכה הטרייה: "חגגנו כל הלילה ולא ישנו בכלל. זה רגע גדול עבורי ועבורנו כמשלחת וכמדינה שאין לה הרבה סיבות לשמוח. זה עושה אותי מאושרת להבין שהבאנו סיבה כזאת לשמחה".

ברזילי זכתה בתוכנית "הכוכב הבא", וזמן קצר לאחר מכן יצא השיר TOY, עליו אחראים דורון מדלי וסתיו בגר, וכבש את אירופה עם מיליוני צפיות ביוטיוב, חיקויי רשת והיסטריה. השיר, שנכתב בהשראת תנועת MeToo ומביע העצמה נשית, אמנם פיגר בשבוע האחרון בסוכנויות ההימורים אחרי השיר הקפריסאי "Fuego" של הזמרת אלני פוריירה, אבל הביצוע בגמר בליסבון הכריע.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

אום אל פחם: שני נערים בני 16 נפצעו בינוני מירי

הראשונה בארץ: אונ' חיפה תעסיק עובדי ניקיון בהעסקה ישירה

רוקד כל הדרך למעצר: המעשה הביזארי של הפורץ שהוביל לתפיסתו

נטע ברזילי נחתה בישראל

זוכת האירוויזיון נטע ברזילי נחתה בישראל (חדשות עשר)

 

ברזילי אמנם סיימה שלישית בהצבעת השופטים, לאחר אוסטריה ושבדיה אבל לפני קפריסין - אך הצבעת הקהל הורידה במהירות את השבדים, ומאוחר יותר את האוסטרים, מרשימת המועמדות לזכייה. בסופו של דבר הוקרא שמה של קפריסין לפני אחרונה בהצבעה, וישראל דורגה ראשונה עם 529 נקודות - 317 מהן מהקהל, או בממוצע, 7.5 מכל מדינה. הקפריסאים קיבלו 436, האוסטרים 342, הגרמנים 340 והאיטלקים, עם 308 נקודות, קיבלו את המקום החמישי. "תודה לכם שקיבלתם את ההבדלים בינינו!", אמרה בקול חנוק בנאום הניצחון שלה, לפני שעלתה לעוד ביצוע של TOY, "בשנה הבאה בירושלים!".

את מסע הניצחון בדרך לישראל נטע אמורה היתה להתחיל כבר אתמול בבוקר, בטיסה עם קונקשן של שלוש שעות באיסטנבול. אך מאמצים ליליים הצליחו להביא לכך שזוכת האירוויזיון לא תיגרר בין שדות תעופה, ותשוב לארץ בטיסה ישירה. היום בערב צפויה ברזילי לשיר בכיכר רבין כאות תודה למעריצים הרבים שתמכו בה כל הדרך עד לזכייה.

 נטע ברזילי זוכת אירוויזיון 2018
 

נטע ברזילי זוכת אירוויזיון 2018 (רויטרס)