אמבולנס (אילוסטרציה), תיעוד מבצעי מד"א

אום אל פחם: שני נערים בני 16 נפצעו בינוני מירי

פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום טיפלו בהם ופינו אותם לביה"ח העמק, כשהם סובלים מפצעי ירי בגפיים. מוקדם יותר נורה למוות בן 22 ביפו. בן 30 נפצע קשה מדקירה בנתניה

שני נערים בני 16 נפצע הלילה (ראשון) בינוני מירי באום אל פחם. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום טיפלו בהם ופינו אותם לבית חולים העמק, כשהם סובלים מפצעי ירי בגפיים.

מוקדם יותר, גבר כבן 30 נפצע קשה מדקירה ברחוב ראובן ברקת בנתניה. צוות מד"א העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים לניאדו, כשהוא דקור בפלג גופו העליון.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בשנה הבאה בירושלים: היכן יתקיים האירוויזיון ומי יישא בעלות?

הראשונה בארץ: אונ' חיפה תעסיק עובדי ניקיון בהעסקה ישירה

גבורה לצד כאב: האלבום הנדיר ממלחמת ששת הימים יוצא לאור

פרמדיק מד"א, נוי עמר, סיפר: "על הכביש בחניה שכב גבר כבן 30 מחוסר הכרה עם מספר פציעות חודרות בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח שכלל חבישות ועצירת דימומים והוא פונה במצב קשה מאוד ולא יציב לבי"ח לניאדו הקרוב".

בווידאו: הזירה ביפו בה נורה למוות צעיר בן 22

זמן קצר לפני כן, צעיר בן 22 נהרג מירי ביפו. הוא הועבר לאמבולנס ששהה בחניית חדר המיון של בית החולים וולפסון בחולון, כשהוא מחוסר הכרה והוכנס על ידי הצוות לטיפול רפואי, אולם בסופו של דבר צוות בית החולים נאלץ לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירת האירוע בחשד לרצח. על פי ההערכה הראשונית, הרקע למקרה הוא פלילי וככל הנראה מדובר בסכסוך בין עבריינים. 

לפני פחות מחודש נורה למוות צעיר נוסף בן 22, ברחוב מקסים גורקי שביפו וגם הוא מת מאוחר יותר מפצעיו בבית החולים וולפסון. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו לזירה פינו את הגבר במצב אנוש, כשהוא ירוי בגפיו, אך הצוות הרפואי לא הצליח להציל את חייו. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ובתום בדיקה ראשונית מסרה כי הרקע למקרה הוא פלילי.