בשנה הבאה בירושלים: היכן יתקיים האירוויזיון ומי יישא בעלות?

לצד השמחה והחגיגות, הזכייה בתחרות השירה הגדולה תצריך עבודת הפקה מורכבת ומימון נרחב. היכל הספורט בבירה הוא המקום שככל הנראה יארח את האירוויזיון של שנת 2019

לאחר הזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון, בארץ החלו כבר ההכנות לאירוח התחרות בירושלים. מדובר במבצע הפקתי לא פשוט. "אנחנו מדברים על קבלת משלחות, כניסה דרך נתב"ג בצורה מסודרת, בתי מלון, מרכזי תקשורת. כל המעטפת שצריך מסביב על מנת שאנשים יכנסו ויצאו בקלות וירגישו בבית", אמר דניאל בנעים, מייסד ומנכ"ל קבוצת "קומטק", שהפיק גם את אירוע מרוץ הג'ירו בארץ.

היכל הספורט בירושלים הוא המקום שככל הנראה יארח את האירוויזיון של שנת 2019 שיגיע לישראל. הוא מכיל 11 אלף צופים וחללי עבודה רבים להפקה. לרגל יום ירושלים תוכננה הלילה (ראשון) במקום מסיבה עם מיטב האמנים שתכלול גם מחווה מיוחדת לנטע ברזילי.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

הראשונה בארץ: אונ' חיפה תעסיק עובדי ניקיון בהעסקה ישירה

גבורה לצד כאב: האלבום הנדיר ממלחמת ששת הימים יוצא לאור

חשד לחיסול ביפו: בן 22 נורה למוות - הרקע ככל הנראה פלילי

ב-1998 נערך המאורע בבנייני האומה, אך ל-2018 המקום כבר לא מספיק, ולפי החוקים של התחרות, האולם צריך להכיל עשרות אלפי אנשים. ההפקה של האירוע תעלה מיליונים וכשליש ימומן מתקציב המדינה. יש עוד רעיונות, אולי להכשיר את אצטדיון טדי, אך זה לא מאוד ישים בהתחשב בקצב העבודות באצטדיון בעבר ובעיקר בהיתכנות שראש עירייה בירושלים יפסיק את האימונים ולמשחקים של בית"ר לחודשיים המכריעים של עונת הכדורגל הבאה.

נטע ברזילי זוכה ב <u><a  data-cke-saved-href=http://https://www.10.tv/eurovision href=http://https://www.10.tv/eurovision target='_blank'> <u><a href=http://https://www.10.tv/eurovision target='_blank'>אירוויזיון 2018</a></u></a></u>
 

נטע ברזילי זוכה באירוויזיון 2018 (רויטרס )

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת התייחס הבוקר לשאלה בתוכנית "אורלי וגיא", ואמר: "אנחנו נבדוק - יש לנו שתי חלופות ונבחן מה טוב לאירוע. יכול בהחלט להיות שזה יתקיים בהיכל הפיס ארנה ויכול להיות שזה יהיה בטדי. יהיה יפהפה". בהתייחסו לדרישה של רשות השידור האירופית כי המקום שבו מתרחש אירוע הענק יהיה מקורה, אמר ברקת: "יש אפשרות לקרות את טדי". עוד ציין כי "בנינו את הארנה בדיוק למקרים האלה, ואם זה לא יספיק נקרה את טדי. זאת לא הבעיה שלנו".

כפי שפורסם לראשונה בחדשות עשר, שר התקשורת איוב קרא הבהיר שהוא השר הממונה על הפקת האירוע בשנה הבאה בישראל, זאת מתוקף היותו השר האחראי על תאגיד השידור. קרא שיגר מכתב לגיל עומר, יושב ראש התאגיד, עם העתק לשרת התרבות והספורט, מירי רגב, ובו דרישה לפגישת היערכות ראשונה בראשותו במשרד התקשורת.

זמן קצר לאחר מכן, השרה רגב והשר קרא סיכמו על הקמת צוות היגוי משותף לאירוח אירוויזיון 2019. לאחר שצוות ההיגוי יסיים את בדיקתו המעמיקה, הוא יציג בפני השרים את צפי עלויות אירוח האירוויזיון ואת התכנית הנדרשת על פי איגוד השידור האירופי האחראי על שידורי האירוויזיון, ורק לאחר מכן תתקבלנה החלטות ברורות יותר באשר למסגרת התקציב. ככלל, כל סוגיית התקציב תידון בנפרד עם ראש הממשלה ושר האוצר לאחר שיתברר צפי עלויות אירוח האירוויזיון.