הראשונה בארץ: אונ' חיפה תעסיק עובדי ניקיון בהעסקה ישירה

כ-80 עובדות ועובדי ניקיון במוסד לא יועסקו עוד כעובדי קבלן. יו"ר ועד האוניברסיטה: "יש לנו מחויבות לערכים". יחימוביץ': "הישג מרגש שגואל עניים שהועסקו בתנאי עבדות"

הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה והנהלת האוניברסיטה החליטו להפסיק את העסקת עובדי הניקיון באוניברסיטה באמצעות עובדי קבלן ולעבור להעסקה ישירה של עובדי הניקיון. בכך, תהפוך האוניברסיטה לראשונה בישראל שנוקטת צעד כזה.

"אחת המטרות החשובות של אוניברסיטת חיפה היא להכניס קבוצות חדשות אל תוך מעמד הביניים הישראלי", טען היום (ראשון) נשיא האוניברסיטה, פרופ' רון רובין. "הרגשנו שזה לא יכול להיות נכון רק לגבי הסטודנטים שלנו, ואנחנו חייבים להעביר את המסר החברתי החשוב הזה גם לגבי העובדים שלנו". יו"ר הוועד המנהל מולי אדן הוסיף כי "הצעד הזה מוכיח שיש לנו מחויבות לא רק למחקר והוראה מצטיינים, אלא גם לערכים חברתיים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

גבורה לצד כאב: האלבום הנדיר ממלחמת ששת הימים יוצא לאור

חשד לחיסול ביפו: בן 22 נורה למוות - הרקע ככל הנראה פלילי

למי חייבת ממשלת ישראל תודה על העברת השגרירות לירושלים?

כבר לפני כשנה וחצי, עם כניסתם של פרופ' רובין ומר אדן לתפקידם הם הודיעו כי לאור החשיבות החברתית של הפסקת העסקת עובדי ניקיון כעובדי קבלן, יחד עם פניות שהתקבלו בנושא מסטודנטים, מחברי סגל ומהציבור הרחב, הוחלט לדון בנושא ולמצוא לו פתרונות. זאת, לצד מחאה סטודנטיאלית נרחבת שהובילו תאים פוליטיים באוניברסיטת חיפה ובמוסדות נוספים.

צוות מיוחד בראשותו של המנכ"ל וסגן הנשיא ברוך מרזן הוקם באוניברסיטה, וגיבש מתווה משותף עם ארגון העובדים. על פי המתווה, תסתיים העסקת עובדי ועובדות הניקיון באמצעות חברות הניקיון, וההעסקה הישירה תחל בחודש אוקטובר הקרוב, מלבד שני בניינים, בהם סיום מועד ההתקשרות עם חברות הניקיון הוא בסוף שנת 2020. ההחלטה תשפיע על כ-80 עובדי ועובדות ניקיון שיעברו להעסקה ישירה.

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הגיבה להחלטה, ומסרה כי "זה הישג מדהים ומרגש. הוא גואל אנשים עניים שהועסקו בתנאי עבדות. תוצאה של מאבק עיקש בן שנים". ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) הוסיף בטוויטר: "הנהלת אוניברסיטת חיפה החליטה להפסיק את העסקת עובדי הניקיון באמצעות עובדי קבלן ולעבור להעסקה ישירה. זהו צעד חשוב ומבורך ואני מקווה שידביק את שאר המוסדות. ברכות לכל מובילי המאבק".