רה"מ למשפחת מנגיסטו: "לא נשקוט עד שנחזיר את אברה הביתה"

נתניהו וריבלין השתתפו בטקס האזכרה ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל. ריבלין: "עלינו להבטיח שסיפורי הגבורה יהיו בתוכנית הלימודים". רה"מ: "יש עוד בעיות, נטפל בהן"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ונשיא המדינה, ראובן ריבלין, השתתפו היום (ראשון) בטקס האזכרה הממלכתי ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל. בטקס התחייבו השניים לעשות את כל המאמצים על מנת שאברה מנגיסטו, הישראלי שמוחזק בידי חמאס בעזה, יושב לביתו.

"אנחנו לא נשקוט עד שנחזיר את אברה הביתה", אמר ראש הממשלה נתניהו כשהוא פונה בדבריו למשפחתו של מנגיסטו. הנשיא ריבלין התחייב אף הוא להשבתו של מנגיסטו וציין את הביקור הממלכתי שקיים בשבועות האחרונים באתיופיה. "בביקורי ביקשתי מנשיא אתיופיה שיעשה כל שביכולתו לסייע למאמצים להשיב את אברה שמוחזק בשבי החמאס למשפחתו", אמר ריבלין, "מי ייתן ויום חזרתו יגיע במהרה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

כפי שפורסם בחדשות עשר: המדינה ערערה לעליון על זיכוי אלון חסן

לפני העברת השגרירות: נתניהו והיועץ הבכיר קושנר נועדים בי-ם

אסון השיטפון בערבה: המשטרה המליצה להאשים את המדריך בהריגה

הנשיא ריבלין בטקס יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל
 

הנשיא ריבלין בטקס (מארק ניימן, לע"מ)

 

ראש הממשלה התייחס בדבריו לקהל יוצאי אתיופיה לתהליך ההסתגלות ולמציאות החיים לאחר העלייה לארץ ישראל. "במעבר מארץ לארץ כרוכים אתגרים רבים, במעבר מיבשת ליבשת, מתרבות לתרבות. זה טבעי, וכל גל עלייה מכיר זאת היטב", אמר ראש הממשלה, "אבל השורשים שנשלחים אל מעבה האדמה, סופם להיקלט". נתניהו הוסיף: "אני מעודד מאוד מן ההשתלבות של יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית. אין זה אומר שכל הבעיות כבר נפתרו; קיימות בעיות, ואנו מטפלים בהן. וגם כאן לא נרפה מן המשימה עד שתושלם".

נתניהו אף התייחס בדבריו לתחלואי הגזענות בחברה וטען באופן חד-משמעי כי לא יהיה מקום לגזענות כלשהי בישראל. הוא הוסיף כי היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות שהוקמה בשנים האחרונות, ושפרסמה לאחרונה את הדוח הראשון שלה, עושה עבודה רבה בנושא.

הנשיא ריבלין התייחס אף הוא לשילובם של יוצאי אתיופיה בחברה. "עלינו להבטיח שהעדויות וסיפורי הגבורה יהיו חלק מתוכניות הלימודים, בבית הספר ובאקדמיה, ושהם יישמעו גם בתקשורת", קבע נשיא המדינה בדבריו.