מי יהיה אחראי על האירוויזיון? השר קרא כבר פנה ליו"ר התאגיד

פרסום ראשון: שר התקשורת הבהיר כי הוא יהיה ממונה על הפקת תחרות השירה בשנה הבאה בישראל. זמן קצר לאחר מכן, סיכמו השר והשרה רגב על הקמת צוות היגוי משותף

פרסום ראשון: לאחר ניצחונה של  נטע ברזילי באירוויזיון, שר התקשורת איוב קרא הבהיר היום (ראשון) שהוא השר הממונה על הפקת האירוע בשנה הבאה בישראל, זאת מתוקף היותו השר האחראי על תאגיד השידור. קרא שיגר מכתב לגיל עומר, יושב ראש התאגיד, עם העתק לשרת התרבות והספורט, מירי רגב, ובו דרישה לפגישת היערכות ראשונה בראשותו במשרד התקשורת.

זמן קצר לאחר מכן, השרה רגב והשר קרא סיכמו על הקמת צוות היגוי משותף לאירוח אירוויזיון 2019. לאחר שצוות ההיגוי יסיים את בדיקתו המעמיקה, הוא יציג בפני השרים את צפי עלויות אירוח האירוויזיון ואת התכנית הנדרשת על פי איגוד השידור האירופי האחראי על שידורי האירוויזיון, ורק לאחר מכן תתקבלנה החלטות ברורות יותר באשר למסגרת התקציב. ככלל, כל סוגיית התקציב תידון בנפרד עם ראש הממשלה ושר האוצר לאחר שיתברר צפי עלויות אירוח האירוויזיון.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

לפני העברת השגרירות: נתניהו והיועץ הבכיר קושנר נועדים בי-ם

אסון השיטפון בערבה: המשטרה המליצה להאשים את המדריך בהריגה

11 נהרגו בפיגוע באינדונזיה; המחבלים - אב, אם וארבעת ילדיהם

מלבד האחראים, עלתה היום גם שאלת מיקום האירוע הענק. ב-1998 נערך המאורע בבנייני האומה, אך ל-2018 המקום כבר לא מספיק, ולפי החוקים של התחרות, האולם צריך להכיל עשרות אלפי אנשים. ראש העיר ירושלים ניר ברקת התייחס לשאלה בתוכנית "אורלי וגיא", ואמר: "אנחנו נבדוק - יש לנו שתי חלופות ונבחן מה טוב לאירוע. יכול בהחלט להיות שזה יתקיים בהיכל הפיס ארנה ויכול להיות שזה יהיה בטדי. יהיה יפהפה".

הדירוג שקיבלה ישראל מכל מדינה באירוויזיון
 

הדירוג שקיבלה ישראל מכל מדינה באירוויזיון( חדשות עשר)

 

בהתייחסו לדרישה של רשות השידור האירופית כי המקום שבו מתרחש אירוע הענק יהיה מקורה, אמר ברקת: "יש אפשרות לקרות את טדי". עוד ציין כי "בנינו את הארנה בדיוק למקרים האלה, ואם זה לא יספיק נקרה את טדי. זאת לא הבעיה שלנו".

בתוך כך, אחרי שבשידור האירוע ניתן היה לראות את הצבעות חבר השופטים של כל אחת מ-43 המדינות הבוחרות, הבוקר מתפרסמת הצבעת הקהל. לפי הנתונים, שמונה מדינות נתנו לישראל 12 נקודות, בעוד 11 העניקו עשר נקודות. כמו כן, ארבע מדינות העניקו לנו שמונה נקודות, שבע מדינות – 7, שלוש מדינות – 6, מדינה אחת – 5, מדינה אחת - 3 ושתי מדינות העניקו רק נקודה אחת. רק שתי מדינות לא העניקו לישראל ניקוד כלל.

ברזילי, הזמרת בת ה-25 מתל אביב, זכתה אמש בתחרות לאחר ששירה TOY, שהוביל בסוכנויות ההימורים כמעט מהרגע שיצא ועד לרגע ההופעה האחרונה, הוכתר כשיר הטוב ביותר בהצבעה המשוקללת של השופטים והקהל.

נטע זכתה בתוכנית "הכוכב הבא", וזמן קצר לאחר מכן יצא השיר TOY, עליו אחראים דורון מדלי וסתיו בגר, וכבש את אירופה עם מיליוני צפיות ביוטיוב, חיקויי רשת והיסטריה. השיר, שנכתב בהשראת תנועת MeToo ומביע העצמה נשית, אמנם פיגר בשבוע האחרון בסוכנויות ההימורים אחרי השיר הקפריסאי "Fuego" של הזמרת אלני פוריירה, אבל הביצוע בגמר בליסבון הכריע.